Міноборони хоче стягнути 456 млн гривень з постачальника неякісних сухпаїв

Міністерство оборони України подало позов про стягнення 456 млн гривень з підприємства, яке поставило неякісні продуктові набори для Збройних сил. Судовий розгляд у справі відбудеться 6 вересня.

Про це повідомила пресслужба Міноборони.

Йдеться про приватну компанію, з якою відомство уклало договір для забезпечення київського гарнізону через три тижні після початку повномасштабного вторгнення рф, 14 березня 2022 року.

Міноборони не розкриває назву підприємства, але з текстів судової справи випливає, що йдеться про ТОВ «Танос Текнолоджи».

Позов Міноборони до компанії щодо основного договору розглядатиметься 6 вересня о 14:45 у приміщенні Господарського суду Києва.

У Міноборони кажуть, що компанія неодноразово порушила умови договору, через що у грудні 2022-го відомство подало позов до підприємства про стягнення попередньої оплати й пені на загальну суму 456,66 млн гривень.

Господарський суд Києва 9 січня 2023-го відкрив провадження у справі й наклав арешт на рахунки підприємства в межах суми вимог. У лютому до участі у справі залучили Офіс генпрокурора.

У травні 2023 року Міністерство оборони спільно з органами прокуратури вирішило подати позовну заяву про визнання недійсною додаткової угоди до вищезазначеного договору. Учора, 1 вересня, суд ці вимоги задовольнив і додаткову угоду визнав недійсною.

За даними Офісу генпрокурора, ця додаткова угода передбачала закупівлю продуктових наборів, які не відповідають установленим законодавством нормам харчування для військовослужбовців та не забезпечують належне задоволення їхніх потреб.

Не перший скандал щодо харчів для ЗСУ 

У січні стався скандал через матеріал журналістів про те, що в угоді Міноборони про закупівлі харчів для низки військових частин ціни на найбільш ходові товари виявилися завищеними у 2-3 рази. Наприклад, Міноборони нібито законтрактувало яйця за ціною 17 грн за штуку, водночас роздрібна ціна у магазинах Києва становить приблизно 7 грн за штуку.

Прем'єр Денис Шмигаль доручив розробити оновлену систему закупівель для української армії, яка має збалансувати дотримання секретності та публічний контроль.

А в березні президент Володимир Зеленський підписав закон щодо запровадження прозорості в оборонних закупівлях. Відповідно до нього, ціни, за якими оборонні замовники купують товари для військових, інші товари та послуги для забезпечення армії, мають обов'язково оприлюднювати в системі Prozorro.

Міністерство економіки України 23 квітня повідомило, що в системі Prozorro тепер публікуватимуть дані про незбройні оборонні закупівлі. Але обсяг оприлюдненої інформації буде обмежений.