Комітет Ради змінив умови переходу в іншу парафію: тепер зміни має ухвалити парламент
У законопроекті №4128 «Про свободу совісті та релігійні організації» прописали нові умови переходу в іншу парафію. Зміни доопрацював профільний комітет Ради з питань культури і духовності.
У законопроекті передбачили, що перехід в іншу парафію може відбуватися за згодою двох третин громади, а не половини, як було раніше. Про це в коментарі Громадському сказав голова комітету Микола Княжицький.
«Комітет доопрацював законопроект, ми більш чітко прописали механізми, аби не було жодних маніпуляцій», — сказав він.
У комітеті сподіваються, що за законопроект Рада проголосує 17 січня.
Як додав один з авторів законопроекту Віктор Єленський, на той час, поки відбувається перехід в іншу парафію, на церковне майно накладається мораторій. Майно потім залишається у громади. Це, за його словами, унеможливить випадки церковного рейдерства «недобросовісними священиками».
«Більш чіткого механізму переходу держава не може запропонувати», — сказав Єленський.
Раніше представниця президента повідомила, що станом на 15 січня до Православної церкви України вже перейшли близько 70 парафій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Московський патріархат переходить у нову Православну церкву України
Після того, як в Україні створили єдину Православну церкву — у державі перестали існувати УПЦ Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква. Вони саморозпустилися, а нова церква є їхньою спадкоємицею.
Водночас УПЦ Московського патріархату виступила проти створення ПЦУ та продовжить існувати окремо, однак її присутність в Україні більше не відповідає канонам.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він
6 січня Вселенський патріарх Варфоломій передав предстоятелю новоствореної Православної церкви України Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.
7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.
9 січня томос підписали усі члени Синоду Вселенського патріархату.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Зима минула» для розділення: промова Вселенського патріарха під час вручення томосу Україні