До Православної церкви України вже перейшли близько 70 церковних парафій. Про це під час засідання погоджувальної ради парламенту заявила представниця президента у Верховній Раді України, народна депутатка Ірина Луценко.

«Уже близько 70 парафій перейшли з УПЦ МП у нашу автокефальну українську церкву, тому завдання України — зберегти міжконфесійний мир, але передбачити найбільш прийнятну модель такого переходу парафій у ті, які вони бажають відвідувати. Тому глава держави наголошує на важливості ініціативи голови Верховної Ради щодо внесення на розгляд парламенту законопроекту, який забезпечить право релігійних громад на зміну підлеглості», — зазначила Луценко.

Також під час засідання спікер Ради Андрій Парубій зазначив, що у четвер, 17 січня, парламент може розглянути новий законопроект про перехід церковних громад у Православну церкву України. Він наголосив, що законопроект № 4128, який був раніше зареєстрований у Раді, не враховує усіх юридичних нюансів, тому на його заміну розроблять новий документ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Московський патріархат переходить у нову Православну церкву України

Нагадаємо, 6 січня Православна церква України отримала томос від Вселенського патріарха Варфоломія.

«ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Усюди в місті наші»: як Україні в Стамбулі вручали томос про автокефалію

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Томос про надання автокефалії Православній церкві України Вселенський патріарх підписав 5 січня. У цьому документі надання грамоти про незалежність обґрунтовано тим, що про самоврядування з початку здобуття Україною незалежності просили й церковні діячі, й українські чиновники. Томос також зафіксував юрисдикцію Православної церкви України — вона обмежується територією держави, тому ПЦУ не може ставити єпископів або засновувати парафії за межами України. Парафії ПЦУ відтепер підпорядковуються Вселенському патріархату.

У тексті документа також визначено, що томос дається на збереження предстоятелю Православної церкви України Епіфанію і президенту України Петру Порошенку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Томос чи не томос? Як добре ви знаєте церковну лексику (ТЕСТ)

Поділитись: