Коронавірус завдав економіці більше шкоди, ніж криза 2008 року — Організація економічного співробітництва та розвитку
Економічний ефект, який вчинила пандемія коронавірусу для світової економіки, вже є більшим, аніж світова фінансова криза 2008 року.
Про це повідомив голова Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Анхель Гурріа у коментарі BBC.
Він заявив, що наразі шок, який пережила економіка світу від коронавірусу, вже перевершив шок від кризи 2008-2009 років, а відновлення світової економіки займе багато років.
Гуррія вважає, що багато країн хибно оцінюють свої перспективи відновити економіку від наслідків коронавірусу у короткостроковій перспективі. Оприлюднені напередодні оцінки того, що ВВП світу у 2020 році може зрости на 1,5%, він назвав «занадто оптимістичними».
«Навіть якщо загальносвітової рецесії не буде, ми отримаємо або нульове, або від'ємне зростання у багатьох економіках світу. Через це загальносвітове зростання не лише буде низьким цього року, але й буде довго відновлюватися», — повідомив голова ОЕСР.
Через пандемію коронавірусу на світових фінансових ринках триває паніка та криза.
16 березня світові фондові ринки через кризу, спричинену коронавірусом, просіли на більш ніж 12%. Ціни на нафту впали нижче 29 доларів за барель.
Через це на біржі застосували механізм призупинки торгів акціями на 15 хвилин. Подібний механізм востаннє застосовували 12 березня, а перед цим — 9 березня.
Не заспокоїло паніку інвесторів на ринку навіть рішення Федеральної резервної системи США знизити ключову ставку до 0-0,25% річних (це має стимулювати економічну активність та здешевити кредити у США).
12 березня найбільші фондові індекси США «просіли» на понад 7%, а за підсумками торгів падіння акцій стало найбільшим з 1987 року.
19 березня ціни на нафту впали до 17-річного мінімуму.