«Лекхім» подала заявку на реєстрацію в Україні китайської вакцини проти коронавірусу. Але її поставки можуть перенести
Українська фармацевтична компанія «Лекхім» подала документи на реєстрацію в Україні вакцини проти COVID—19, розробленої китайською компанією Sinovac. Водночас у МОЗ раніше зазначали, що чекають від китайців офіційного звіту щодо ефективності їхнього препарату.
Про заявку на реєстрацію пише Reuters.
Нині «Лекхім» має угоду з китайським виробником на постачання 5 мільйонів доз вакцини в Україну, зокрема 1,9 мільйона за схемою державних закупівель в першій половині 2021 року. Але перед початком постачання препарат повинен пройти державну реєстрацію в Україні.
Імпортер планував доставити першу партію вакцини до кінця березня, хоча тепер ці терміни можуть бути відкладені. Як пише Reuters з посиланням на відповідний лист, «Лекхім» попередила керівництво держпідприємства «Медичні закупівлі України» про затримку постачання першої партії вакцини.
Українська компанія послалася на затримки з отриманням експортної ліцензії від уряду Китаю і пізнє прийняття Верховною Радою закону про прискорену державну реєстрацію вакцин від коронавірусу. Компанія також просить змінити узгоджені межі ефективності вакцини.
Інформацію про прохання відкласти терміни постачання також підтвердили «Укрінформу» у «Медзакупівлях». Там зазначили, що отримали відповідний лист, у якому йшлося про перенесення першого постачання на квітень.
«Ми переадресували цей лист у МОЗ, але відповіді ще не отримали», — сказала прессекретарка підприємства.
У «Лекхім» наразі не коментують цю інформацію.
Питання ефективності
30 грудня в уряді повідомили, що Україна має отримати 1,9 млн доз цього препарату. Згодом з'ясувалося, що поставкою препарату в Україну займатиметься приватна група фармацевтичних компаній «Лекхім».
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявляв, що Україна закупить китайську вакцину від коронавірусу, якщо її дієвість становитиме не менш як 70%. Однак згодом у Бразилії повідомили, що ефективність препарату становить всього 50,38%. Відтак в уряді чекають офіційного звіту компанії.