Мін'юст США назвав розслідування штурму Капітолія одним з найскладніших в історії відомства
Мін'юст США назвав розслідування штурму Капітолія 6 січня одним з найскладніших в історії відомства. Уряд просить суд дати додатковий час.
Таку оцінку дали у судовому поданні міністерства у справі щодо штурму, передає «Голос Америки».
У Мін'юсті США заявили, що очікують пред'явлення обвинувачень ще понад 100 людям у зв'язку із нападом на Капітолій. Тож загалом судове переслідування у цій справі може загрожувати 400 особам.
«Розслідування та кримінальне переслідування штурму Капітолія, імовірно, буде одним із найбільших в історії США, і за кількістю підсудних і за обсягом та характером доказів», — кажуть в уряді.
До справи долучили уже понад 15 тисяч годин відео. Кількість доказів та підсудних буде зростати й надалі, зазначають у Мін’юсті.
Під час розслідування провели понад 900 обшуків у майже всіх штатах. До роботи залучили щонайменше 14 правоохоронних відомств.
Що сталося в Капітолії?
6 січня сотні людей прорвалися через поліцейський кордон у будівлю Капітолія у Вашингтоні, де американський парламент мав затвердити результати виборів президента США. Засідання Сенату (а згодом — і Палати представників) тимчасово перервали, а в Конгресі оголосили локдаун. Проте конгресмени пізніше зібралися на засідання й оголосили Байдена переможцем виборів.
Відомо, що внаслідок штурму загинули п'ятеро людей, серед яких четверо мітингарів та один поліцейський, були й поранені серед протестувальників і правоохоронців. Детальніше про те, що відбувалось у Вашингтоні, читайте в нашому матеріалі.
Події 6 січня стали приводом для оголошення Трампу імпічменту. Палата представників звинуватила тоді ще президента в «підбурюванні до повстання» й 13 січня проголосувала за цією статтею імпічменту. Трамп став єдиним президентом США, якому імпічмент оголосили вдруге. Водночас Сенат не знайшов достатньо голосів для того, щоб засудити Трампа в межах процесу імпічменту.