«Шамана QAnon», який штурмував Капітолій, перевели у в’язницю, де подають органічну їжу. Іншу він їсти відмовляється

Американця Джейкоба Ченслі, який називає себе «шаманом QAnon» і який брав участь у штурмі Капітолія 6 січня, перевели у в’язницю, де подають органічну їжу. Іншу чоловік відмовлявся їсти, бо вона не відповідає його «шаманському віруванню й способу життя».
Про це повідомляє NBC News.
33-річного Ченслі арештували 9 січня в штаті Аризоні, де він мешкає, а наприкінці січня — перевели до в’язниці у Вашингтоні, де, як стверджує його адвокат Альберт Воткінс, не подавали органічну їжу. За словами Ченслі, вона є частиною «шаманського вірування й способу життя», яких він дотримується.
Чоловік відмовлявся їсти будь-яку іншу їжу, через що, стверджує Воткінс, дев’ять днів голодував і втратив дев’ять кілограмів ваги. Саме тому він клопотав перед федеральним суддею перевести свого клієнта в іншу в’язницю. 4 лютого це клопотання задовольнили, і тепер Ченслі перебуватиме в одній із в’язниць штату Вірджинія.

Джейкоб Ченслі (називає себе «Джейк Анджелі») став відомим через своє незвичайне вбрання, з яким він штурмував Капітолій 6 січня: хутряну накидку, шолом із рогами, розмальоване обличчя й голий торс, на якому видно татуювання. Фото Ченслі облетіли всі світові ЗМІ. За ними, власне, його й ідентифікували в ФБР.
Чоловікові правоохоронці закидають порушення громадського порядку, перешкоджання правосуддю й інші правопорушення. Крім того, вони підозрюють Ченслі в погрозах тодішньому віцепрезиденту США Майку Пенсу. Сам «шаман» заявляв, що брав участь у подіях 6 січня «на прохання президента [Дональда Трампа]».
Ченслі називає себе «шаманом QAnon». Це об’єднання адептів теорії змови, за якою Дональд Трамп нібито має викрити схему сексуальної експлуатації дітей членами Демократичної партії та відомими знаменитостями. Їх же прибічники цієї конспірологічної теорії вважають сатаністами.
Що сталося в Капітолії?
6 січня сотні людей прорвалися через поліцейський кордон у будівлю Капітолія у Вашингтоні, де американський парламент мав затвердити результати виборів президента США. Засідання Сенату (а згодом — і Палати представників) тимчасово перервали, а в Конгресі оголосили локдаун. Проте конгресмени пізніше зібралися на засідання й оголосили Байдена переможцем виборів.
Відомо, що внаслідок штурму загинули п'ятеро людей, серед яких четверо мітингарів та один поліцейський, були й поранені серед протестувальників і правоохоронців. Детальніше про те, що відбувалось у Вашингтоні, читайте в нашому матеріалі.
За останніми даними, федеральні прокурори висунули звинувачення принаймні 205 людям через їхню ймовірну причетність до штурму Капітолія, а також розпочали понад 400 розслідувань, пов'язаних із ним.
Події 6 січня стали приводом для оголошення Трампу імпічменту. Палата представників звинуватила тоді ще президента в «підбурюванні до повстання» й 13 січня проголосувала за цією статтею імпічменту. Трамп став єдиним президентом США, якому імпічмент оголосили вдруге. Тепер його має розглянути Сенат; слухання мають початися 8 лютого.
- Поділитися: