Між Росією та Грузією заборонили пряме авіасполучення
Указ президента РФ Володимира Путіна, який тимчасово забороняє російським авіакомпаніям виконувати перевезення росіян з території РФ на територію Грузії, 8 липня набув чинності. Указ став реакцією влади РФ на протести в Тбілісі, викликані візитом до Грузії делегації російських депутатів.
Про це повідомляє «Интерфакс».
Як уточнювали у Мінтрансі РФ, заборона на пряме авіасполучення між двома країнами поширюється і на грузинські авіакомпанії.
Останній прямий рейс вилетів з Москви в Тбілісі ввечері в неділю, 7 липня. Літак «Аерофлоту», що вилетів з Москви, за розкладом приземляється в аеропорту грузинської столиці 8 липня о 02:00 за місцевим часом.
Російський Мінтранс оцінив втрати авіакомпаній від заборон на польоти в Грузію в 3 млрд рублів.
Як і раніше, існує безліч альтернативних варіантів дістатися з Росії до Грузії з пересадками. Наприклад, літаком — через Мінськ, Баку, Єреван і Гюмрі, Стамбул, Ригу. Можна долетіти до Владикавказа або Мінеральних Вод — і звідти дістатися до Тбілісі. З Сочі ходить пором до Батумі.
Крім того, вже почали з’являтися додаткові варіанти: глава Асоціації готелів і ресторанів Грузії Шалва Алавердашвілі запропонував запустити безкоштовні автобуси з аеропортів Баку, Єревана і турецького Трабзона для російських туристів. Йому також належить ідея організувати додаткові чартерні рейси в Грузію з інших країн — наприклад, з України і Казахстану.
Вірменські авіакомпанії «Вірменія», Taron Avia і Atlantis European повідомили про готовність запустити рейси між Росією і Грузією, щоб «узяти участь у врегулюванні кризи між братніми народами».
Нагадаємо:
- Масові акції протесту почалися у Тбілісі 20 червня. Протестувальники вимагали відставки голови парламенту Іраклія Кобахідзе, глави МВС Георгія Гахар і глави Служби безпеки Вахтанга Гомелаурі через візит російських депутатів в Тбілісі. Невдоволення громадськості викликало те, що російський депутат, член Комуністичної партії Сергій Гаврилов сидів у кріслі голови парламенту Грузії, коли виступав на сесії Міжпарламентської асамблеї православ'я. Це також викликало обурення групи парламентаріїв, які зірвали засідання.
- У ніч на 21 червня після декількох годин сутичок, застосування сльозогінного газу, гумових куль та водометів силовики завершили операцію з розгону акції протесту. Внаслідок протестів біля парламенту Грузії 20 червня постраждали 240 людей.
- 21 червня в Грузії пройшов другий день масових акцій протесту.
- 22 червня під парламентом Грузії почалася нова акція протесту: учасники мітингу закликали відправити у відставку главу МВС Грузії Георгія Гахарія, покарати поліцейських, які жорстко розігнали мітинг опозиції 20 червня, а також звільнити всіх затриманих під час акції. Крім того, протестувальники наголосили, аби наступні парламентські вибори відбулися за пропорційною системою.
- 24 червня Правляча партія «Грузинська мрія» погодилася на проведення парламентських виборів в країні за пропорційною, замість мажоритарної системи у 2020-му році.
- Однак ввечері 24 червня протести поновились. Мітингувальники вимагають відставки голови МВС країни.
- Також 24 стало відомо, що МВС Грузії розслідує дії правоохоронців під час розгону акції протесту, 10 людей вже відсторонили від посад.