Міжнародна антикорупційна організація назвала «злочинця та корупціонера» року. Коломойський був серед фіналістів
Центр дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) назвав президента Бразилії Жаїра Болсонару «людиною року у сфері організованої злочинності та корупції». Український олігарх Ігор Коломойський був серед фіналістів.
Про це повідомила пресслужба Центру, який об'єднує слідчі центри, ЗМІ та журналістів, що працюють у Східній Європі, на Кавказі, у Центральній Азії та Центральній Америці. Вони спеціалізуються на розслідуваннях щодо організованої злочинності та корупції.
Там пояснили, що Болсонару переміг на виборах, адже балотувався як антикорупційний кандидат. Натомість, як наголошують у Центрі, він оточив себе корупційними фігурами, використовував пропаганду, щоб просувати свій популістський порядок денний, підривав систему правосуддя та вів деструктивну війну проти Амазонського регіону.
В OCCRP розповідають, що з невеликим відривом Болсонару переміг двох інших популістських лідерів — президента Туреччини Реджепа Ердогана та президента США Дональда Трампа.
«Обидва фіналісти також отримували блага від пропаганди, підривали демократичні інституції у своїх країнах, політизували свої системи правосуддя, уникали багатосторонніх угод, винагороджували корумповані внутрішні кола та відсували свої країни від демократичного правопорядку до самодержавства», — йдеться у повідомленні.
Не обійшлося у переліку і без українців. Серед фіналістів був і український олігарх Ігор Коломойський. В організації згадали про справу «ПриватБанку». Так, після націоналізації фінустанови аудит показав, що колишні менеджери «ПриватБанку» вивели понад 5,5 мільярда доларів. Кредити, які видавав банк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу ексакціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років.
«Гроші зникли в офшорах. Збитки склали 40% від всіх вкладів приватних осіб в країні. Але Коломойський не був арештований і тепер лобіює повернення собі контролю над банком після того, як держава врятувала його», — йдеться у повідомленні.
Ігор Коломойський та його бізнес-партнер Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій «ПриватБанку».
Зазначимо, що у США їх підозрюють у відмиванні цих викрадених грошей. За даними Мін'юсту країни, Коломойський та Боголюбов використали гроші, аби створити «бізнес-імперію» у США. Так, олігархи переказували кошти через велику мережу фірм, аби приховати їхнє походження.