МОЗ і Світовий банк підписали угоду на 90 мільйонів доларів. Кошти підуть на вакцинацію українців проти COVID-19

Міністерство охорони здоров’я підписало угоду з Міжнародним банком реконструкції та розвитку щодо початку проєкту «Екстрене реагування на COVID—19 та вакцинація в Україні» з виділенням 90 мільйонів доларів позики.

Про це повідомила пресслужба МОЗ.

Переговори щодо проєкту, які тривали чотири місяці, завершились у квітні 2021 року. 11 травня Світовий банк оголосив про остаточне схвалення позики у 90 мільйонів доларів для забезпечення вакцинації 10 мільйонів українців.

Як уточнюють у МОЗ, кошти розподілять так: 40 мільйонів доларів спрямують на підтримку придбання вакцини, 30 мільйонів доларів — на розгортання вакцинації, а решту — на зміцнення спроможності проведення тестування на COVID-19 в Україні.

Про проєкт Світового банку в МОЗ говорили ще наприкінці квітня. А міністерство фінансів повідомляло, що Світовий банк готовий надати кредит у 30 мільйонів доларів як компенсацію після вакцинації 10 мільйонів людей із груп ризику.

Світовий банк уже виділив Україні 57 мільйонів доларів для протидії COVID-19: 35 мільйонів надали у квітні 2020 року в межах проєкту «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей», а решту — для закупівлі лабораторного обладнання й тестів.

У грудні 2020 року Світовий банк затвердив позику для України у 300 мільйонів доларів на соціальну підтримку населення, яке через пандемію коронавірусу може опинитися за межею бідності.

Вакцинація в Україні триває з 24 лютого. Крім Україна отримала 239 850 доз (ще 351 тисяча має надійти до 23 травня)Pfizer та Україна отримала 367 200 дозAstraZeneca з Південної Кореї, у нас роблять щеплення препаратами Україна отримала 500 тисяч дозCoviShield — та сама вакцина Oxford/AstraZeneca, яку виготовляють в Індії, та китайським Україна отримала 1,2 мільйона дозCoronaVac. Український уряд також домовився про постачання ще 20 млн доз Pfizer у межах прямого контакту з виробником, а не лише в межах COVAX.

Наразі перше з двох щеплень проти COVID-19 зробили 948 330 людям, завершили вакцинацію (отримали дві дози) 27 454 людини.

За Національним планом вакцинації проти коронавірусу, у травні в Україні мали б зробити щонайменше 5,6 млн щеплень. Для цього щодня потрібно вакцинувати приблизно 182 тисячі людей — поки таких темпів не досягли.