Світовий банк профінансує вакцинацію 10 мільйонів українців. Зараз вакцинованих (і то не повністю) менше ніж мільйон

Світовий банк затвердив проєкт «Екстрене реагування на COVID—19 та вакцинація в Україні» на суму 90 мільйонів доларів, мета якого полягає в прискоренні темпів вакцинації пріоритетних груп населення.

Про це повідомляє пресслужба Світового банку.

Проєкт передбачає фінансування українським урядом окремого пакета вакцинації в межах Програми медичних гарантій, яку адмініструє Національна служба здоров’я. НСЗУ закупить вакцини на 10 мільйонів людей, вартість яких і відшкодує Світовий банк.

Також установа сприятиме розгортанню програми вакцинації з тим, щоб НСЗУ забезпечила ефективне адміністрування щеплення пріоритетних груп населення відповідно до Дорожньої карти з впровадження вакцинації від COVID-19 в Україні.

Про проєкт Світового банку в міністерстві охорони здоров'я говорили ще наприкінці квітня. А міністерство фінансів повідомляло, що Світовий банк готовий надати кредит у 30 мільйонів доларів як компенсацію після вакцинації 10 мільйонів людей із груп ризику.

Світовий банк уже виділив Україні 57 мільйонів доларів для протидії COVID-19: 35 мільйонів надали у квітні 2020 року в межах проєкту «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей», а решту — для закупівлі лабораторного обладнання й тестів.

У грудні 2020 року Світовий банк затвердив позику для України на 300 мільйонів доларів на соціальну підтримку населення, яке через пандемію коронавірусу може опинитися за межею бідності.

Про вакцинацію в Україні

Вакцинація в Україні триває з 24 лютого. У бюджеті на 2021 рік на неї заклали 2,6 млрд гривень.

Загалом першу дозу вакцини вже отримали 865 588 людей, а 695 — і другу дозу. Як повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, станом на 10 травня до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалися 531 754 людини.

За оцінками фахівців Київської школи економіки, план вакцинації станом на квітень недовиконаний у чотири рази. Водночас в уряді заявляли, що готуються вакцинувати по 5 мільйонів людей кожного місяця.

Вакцинують препаратом CoviShield, що розроблений Oxford/AstraZeneca та виробляється на потужностях Serum Institute India. Ще в Україну прибула партія препарату AstraZeneca, яку виготовили у Південній Кореї.

Поки що Індія призупинила експорт вакцини — за даними ЗМІ, через брак препарату в самій країні. У МОЗ переконані, що постачання препаратів з Індії незабаром відновиться, й Україна отримає 1,5 мільйона доз вакцини. Загалом же в індійського виробника ми законтрактували 15 мільйонів доз препарату.

Також у нас щеплення роблять китайським препаратом CoronaVac та американським Pfizer. Останню вакцину Україна отримала через COVAX, але уряд домовився про постачання ще 20 млн доз Pfizer у межах прямого контакту з виробником.