МОЗ планує влітку вийти на 5-7 мільйонів щеплень від COVID-19 щомісяця
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов очікує досягти позначки у 5—7 мільйонів щеплень від коронавірусу за місяць на третьому—четвертому етапах вакцинації, запланованих на літо.
Про це він заявив в етері програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.
«На 3-4-му етапах наші потужності — це 5-7 млн вакцинацій на місяць... Виходячи з нашого графіка постачання вакцин — якщо він не буде зриватися — ми плануємо влітку вийти на такі цифри», — розповів Степанов.
З його слів, для цього потрібно, щоб усі постачальники препарату виконували зобов’язання, відповідно до укладених договорів.
Він також уточнив, що, згідно з планом МОЗ, у листопаді 2021 року всі охочі громадяни вже матимуть доступ до вакцинації.
Крім того, міністр запевнив, що вже на поточному тижні (тобто, до 7 березня) кількість вакцинацій від COVID збільшиться до 10 тисяч. На вихідних, мовляв, мало вакцинацій, тому що в лікарів, які повинні проводити щеплення на першому етапі, вихідний.
Постачання вакцини
Очільник МОЗ також зазначив, що до 6 березня Україна очікує постачання китайської вакцини проти коронавірусу CoronaVac із наданням усіх документів щодо ефективності препарату.
Раніше повідомлялося, що Україна має отримати 1,9 млн доз вакцини CoronaVac від китайської компанії SinoVac до кінця травня. Її постачатиме приватна компанія «Лекхім»: умовами договору передбачена повна передплата, яку компанія буде змушена повернути в разі порушення графіка постачань.
Максим Степанов заявляв, що Україна закупить китайську вакцину від коронавірусу, якщо її дієвість становитиме щонайменше 70%. Проте згодом у Бразилії повідомили, що ефективність препарату становить лише 50,38%.
Вакцину CoronaVac вже схвалили для загального застосування в Китаї за результатами двомісячних клінічних випробувань в інших країнах. Однак остаточних даних аналізу цієї вакцини досі немає.
Водночас міністр охорони здоров'я запевнив, що «держава повністю захищена з погляду банківських гарантій», і заявив, що українці можуть довіряти всім вакцинам, які будуть зареєстровані в Україні.
А чим зараз вакцинують українців?
23 лютого до України прибули перші 500 тисяч доз вакцини проти коронавірусу CoviShield від виробника Serum Institute India. Її вже зареєстрували.
Це препарат, розроблений Oxford/AstraZeneca, який виробляється на потужностях в Індії. Вакцину схвалили для екстреного використання. Фактично CoviShield — це та сама «оксфордська» вакцина, яку для локального індійського ринку випускає SII. Зокрема, цю ж вакцину затвердили до використання у Канаді.
Наразі триває третя фаза клінічних випробувань препарату CoviShield в Індії, Бразилії, Великій Британії, Південній Африці, Кенії та США. Водночас вакцину вже схвалили до екстреного використання в Індії.
Попередні результати третьої фази досліджень у Великій Британії, Бразилії та Південній Африці опублікували у грудні 2020 року у виданні Lancet. Вакцина показала ефективність 70,4%, згідно з даними 11 636 добровольців.