МВФ прогнозує глобальну рецесію в 2020 році через коронавірус. Але в 2021-му буде краще
Міжнародний валютний фонд прогнозує, що в 2020 році глобальна економіка переживе рецесію не меншу, ніж під час фінансової кризи 2008—2009 років. Але в наступному, 2021—му, почнеться відновлення економічного зростання.
Про це заявила міністерка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва за підсумками наради з міністрами фінансів країн «Великої двадцятки».
«Передовсім, прогнози глобального зростання на 2020 рік є негативними — рецесія буде принаймні такою ж серйозною, як і під час глобальної фінансової кризи, або ще гірше. Але ми очікуємо на відновлення в 2021 році», — йдеться в заяві Георгієвої.
Вона також підкреслила, що негативний економічний вплив буде тим меншим, чим швидше вдасться зупинити вірус SARS-CoV-2.
За словами Георгієвої, МВФ планує значно посилити невідкладну фінансову допомогу країнам для протидії пандемії — про неї, зокрема, вже попрохали майже 80 держав світу.
«Ми готові задіяти весь наш потенціал кредитування обсягом 1 трильйон доларів», — додала директорка-розпорядниця МВФ.
Через пандемію коронавірусу на світових фінансових ринках триває паніка та криза.
16 березня світові фондові ринки через кризу, спричинену коронавірусом, просіли на більш ніж 12%. Ціни на нафту впали нижче 29 доларів за барель.
Через це на біржі застосували механізм призупинки торгів акціями на 15 хвилин. Подібний механізм востаннє застосовували 12 березня, а перед цим — 9 березня.
Не заспокоїло паніку інвесторів на ринку навіть рішення Федеральної резервної системи США знизити ключову ставку до 0-0,25% річних (це має стимулювати економічну активність та здешевити кредити у США).
12 березня найбільші фондові індекси США «просіли» на понад 7%, а за підсумками торгів падіння акцій стало найбільшим з 1987 року.
19 березня ціни на нафту впали до 17-річного мінімуму.