На Житомирщині від COVID-19 померла мешканка інтернату, до якої не хотіли викликати «швидку»
У Житомирській області через несвоєчасне надання медичної допомоги в лікарні померла мешканка Радомишльського психоневрологічного інтернату. Її госпіталізували лише після втручання моніторингової групи Офісу уповноваженого Верховної Ради з прав людини.
Про це повідомляє пресслужба Офісу омбудсмана.
Хвору підопічну моніторингова група виявила під час незапланованого візиту 12 листопада. Попри спротив керівництва інтернату, вони домоглися, щоб до жінки з ознаками важкого стану викликали швидку допомогу. Але час для ефективного лікування, вочевидь, був вже втрачений.
У складі цієї моніторингової групи був журналіст видання ZMINA. Він розповів, що цей візит Національний превентивний механізм, незалежний національний орган, спрямований на регулярний моніторинг місць несвободиНПМ був без попередження. Саме цей інтернат обрали, оскільки в лютому цього року співробітників Офісу омбудсмана вразило неналежне надання медичної допомоги одній із мешканок.
Моніторингова група відповідно до закону про Уповноваженого з прав людини має право заходити в будь-які приміщення та спілкуватись із мешканцями інтернату без персоналу установи. Так вони виявили двох жінок з високою температурою.
Одна з них лежала в кімнаті з п’ятьма іншими людьми. Її обличчя було дуже почервоніле, вона тяжко дихала, дивилася в одну точку і не реагувала ні на групу, яка її оточувала, ні на інших мешканців інтернату.
Співробітники Офісу омбудсмана попросили негайно виміряти жінці температуру — вона була 39,3°. Пульсоксиметр показав 89% концентрації кисню в крові, тоді як нормальний показник має бути не нижчим ніж 95%.
Чому її не лікували?
Не відповідаючи на запитання, чому персонал не перемістив хвору в кімнату-ізолятор, санітарки одразу ж завезли її туди. А хвилин через 20 в ізолятор відправили й іншу мешканку, в якої моніторингова група виявила температуру 38,4°.
Як пише видання, персонал, вочевидь, намагався приховати високу температуру жінки. Адже за кілька хвилин до них підійшла медсестра і сказала, що вона переміряла температуру, яка показала 36,7 градуса. З'ясувалося, що вимірювала вона її всього 2 хвилини.
Група витратила чимало часу, щоб змусити медиків викликати «швидку», і одну з жінок таки госпіталізували. Через два дні представниця Офісу омбудсмана зателефонувала в інтернат, щоб довідатися про стан госпіталізованої. З'ясувалося, що 15 листопада жінка померла в Коростишівській центральній районній лікарні від ускладнень, спричинених COVID-19.
Хто за це відповість?
Офіс омбудсмана надіслав офіційного листа до Офісу генпрокурора, де просить відреагувати на те, що сталося. Також представники Офісу скерували звіт про результати візиту до інтернату Житомирській облдержадміністрації, в якому рекомендують вжити невідкладних заходів із запобігання поширенню коронавірусу в інтернаті, де проживає 211 людей.