НАБУ закрило провадження щодо незаконного збагачення Труханова

Національне антикорупційне бюро закрило кримінальне провадження за фактом незаконного збагачення міського голови Одеси Геннадія Труханова.

Про це Громадському повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Справу закрили у зв’язку зі скасуванням статті про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.

Спершу речниця НАБУ Світлана Оліфіра повідомила Громадському, що наразі не може ні підтвердити, ні спростувати інформацію про закриття провадження, оскільки її ще перевіряють. Проте пізніше в НАБУ підтвердили інформацію про закриття провадження щодо Труханова. Також в бюро повідомили, що загалом рішення Конституційного суду про скасування кримінальної відповідальності змушує детективів закрити 65 кримінальних проваджень, але лише в частині незаконного збагачення.

Зазначимо, що Труханов залишається обвинувачуваним у так званій справі «Краян» про розкрадання 185 млн грн при продажі заводу, яку розглядають у суді.

Раніше глава НАБУ Артем Ситник заявив, що навіть якщо Рада схвалить новий закон про незаконне збагачення, старі справи все одно закриють.

Нагадаємо, 26 лютого стало відомо, що Конституційний суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу про відповідальність за незаконне збагачення. Зі скаргою на цю статтю КК до Конституційного суду 12 грудня 2017 року звернулися 59 народних депутатів. Їхні інтереси в суді представляє депутат від «Народного фронту» Павло Пензеник.

Сам глава Конституційного суду, коментуючи скасування кримінальної статті щодо незаконного збагачення, заявив, що у США також немає цієї статті.

Громадські організації попередили, що скасування відповідальності за незаконне збагачення призведе до припинення співпраці з МВФ.

Національне антикорупційне бюро оголосило, що рішення КСУ означає, що всі кримінальні провадження в частині, що стосується незаконного збагачення цих осіб, будуть закриті.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні ввели в 2015 році в рамках виконання Плану дій з візової лібералізації ЄС. Ця вимога також було включена в меморандум співпраці з Міжнародним валютним фондом.