Нацбанк продав $250 млн з резервів для стримання зростання курсу валют
Національний банк України протягом першої половини 10 березня продав із золотовалютних резервів України 250 мільйонів доларів. Водночас там стверджують, що причин для паніки немає.
Як повідомили у пресслужбі НБУ, коливання курсу гривні зумовили, перш за все, психологічні фактори.
«Поточна ситуація на українському валютному ринку – і міжбанківському, і готівковому – склалася під впливом насамперед психологічного чинника, який, імовірно, має короткостроковий ефект», — повідомляють у Нацбанку.
Там зазначають, що з «розхитуванням» ситуації на валютному ринку борються за допомогою продажу валюти з резервів, обсяг яких досяг максимального рівня з 2012 року.
«Також сьогодні, з огляду на високий попит на валюту на міжбанківському ринку в післясвяткові дні, що підживлюється нервовими настроями учасників ринку, Національний банк вийшов з інтервенцією з продажу валюти, і станом на 13:00 продав 250 млн дол. США», — заявили у Нацбанку.
Водночас НБУ наполягає, що ситуація в економіці України наразі стабільна: падіння цін на нафту, яке відбулося 9 березня, позитивно вплине на економіку, а падіння цін на товари українського експорту компенсували збільшенням обсягу цього експорту.
«Національний банк продовжить слідкувати за ситуацією з поширенням коронавірусу та за станом світових фінансових і товарних ринків і буде за необхідності й надалі проводити інтервенції для згладжування надмірних курсових коливань», — додали в НБУ.
Зазначимо, що в останній тиждень лютого 2020 року через паніку, спричинену коронавірусом, фінансові ринки у світі втратили щонайменше 5 трильйонів доларів — це еквівалент ВВП Японії (у 2018 році за розрахунками МВФ) і більше ВВП України у понад 40 разів. На світових фінансових ринках стався найбільший спад від часів Світової фінансової кризи. Цей спад продовжився і на початку березня.
9 березня світові ціни на нафту протягом дня впали на 30%. Цьому сприяла паніка на ринках, пов'язана з коронавірусом, а також відсутність домовленості між країнами-експортерами нафти (ОПЕК) та Росією.