У понеділок 2 березня світові фінансові ринки продовжили падіння, зумовлене спалахом китайського коронавірусу. Ключові індекси Європи та США впали, водночас азійські частково зросли.

Як повідомляє CNN, індекс DowJones впав на 0,7%, S&P 500, до розрахунку якого включають 500 найбільших компаній США, впав на 1%, а Nasdaq, що включає акції технологічних компаній, на 0,4%.

В останній тиждень лютого 2020 року фондові ринки втратили щонайменше 5 трильйонів доларів через паніку, спричинену поширенням коронавірусу. Після цього центральні банки розвинених країн, зокрема Японії та США, пообіцяли втрутитися та надати підтримку економіці.

Японські ринки на цю заяву відреагували позитивно: ключовий індекс Японії Nikkei 225 зріс на 1% на закритті торгів у понеділок. Також зросли акції компаній на південнокорейському ринку.

«Центральні банки не можуть вилікувати вірус. Вони не змусять людей витрачати більше грошей. Однак центральні банки можуть допомогти компаніям у випадку проблем з платоспроможністю», — повідомив аналітик UBS Global Wealth Management Пол Донован, передає FT.

За розрахунками Yahoo Finance, збитки фінансового ринку в останній тиждень лютого від поширення коронавірусу могли сягнути 7 трильйонів доларів.

За останніми даними, кількість інфікованих китайським коронавірусом у світі зросла до 89 072. Більшість випадків інфікування, 80 026, зафіксували на материковому Китаї. В Італії — 1 694 пацієнтів із коронавірусом.

З початку спалаху коронавірусу від хвороб, спричинених інфекцією, померли 3 044 людей, зокрема 54 в Ірані та 34 в Італії. Водночас 45 074 пацієнтам вдалося одужати.

В Україні не зафіксовано жодного випадку інфікування коронавірусом. Водночас відомо про 5 випадків зараження українців у світі: четверо інфікувалися на лайнері Diamond Princess та одна українка в Італії.

Усі новини про новий китайський коронавірус ви можете знайти на нашому сайті за хештегом коронавірус.

Поділитись: