Нацбанк впевнений у своїй позиції в судах щодо ПриватБанку
У Національному банку України вважають, що мають сильну правову позицію у судах з колишніми власниками ПриватБанку Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим щодо законності націоналізації цього банку.
Про це у прес-службі Нацбанку повідомила hromadske у коментарі на заяву президента України Володимира Зеленського про нібито наявність слабкої позиції держави у судах проти Коломойського.
«Національний банк впевнений у своїй правовій позиції та продовжує відстоювати інтереси держави в українських та швейцарському судах», — повідомили у НБУ.
Там зазначили, що 24 травня подали апеляцію на рішення Окружного адмінсуду, який визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку.
«Станом на сьогодні вказане рішення Окружного адміністративного суду міста Києва не набрало законної сили та не має жодних правових наслідків», — наголосили в НБУ.
Водночас там відмовилися коментувати можливі наслідки програшу судів проти Коломойського для економіки України.
«Наразі передчасно говорити про наслідки судових рішень, які не набули законної сили чи позовів, які не розглянуті судами по суті. Нагадуємо, що рішення про визнання ПриватБанку у грудні 2016 року неплатоспроможним та його подальше виведення з ринку за участю держави ґрунтувались на зменшенні розміру регулятивного капіталу до від’ємного значення», — йдеться у повідомленні Нацбанку.
Під час пресмарафону з журналістами 10 жовтня президент Володимир Зеленський виступив за проведення переговорів з колишнім власником ПриватБанку Ігорем Коломойським щодо майбутнього цього банку та вирішення судових суперечок.
«Угода може бути, якщо ми чуємо від одного з джерел, що є якась слабкість у нас у тій чи іншій справі, то треба розмовляти. Треба говорити, щоб держава не несла жодних збитків, треба сісти з ним і сказати: «Дивись, так не буде, грошей не має, ніхто нічого не поверне, давай врегульовувати», — повідомив Зеленський.
Зазначимо, що ПриватБанк — найбільший та найбільш прибутковий банк в Україні. До 2016 року банк належав олігархам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, однак наприкінці 2016 року його було націоналізовано рішенням уряду через ризик банкрутства. Після націоналізації уряд докапіталізував банк, вливши у нього понад 150 мільярдів гривень у формі державних облігацій.
Наразі колишні власники ПриватБанку намагаються оскаржити націоналізацію банку та повернути над ним контроль, в той час як уряд, Нацбанк та сам ПриватБанк через суди намагаються отримати виведені з ПриватБанку напередодні націоналізації кошти.
Нагадаємо, що за декілька днів до президентських виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.
Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.
20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів.