Нацбанк запровадив вимоги управління проблемними кредитами у банках

Національний банк України ухвалив положення про систему управління проблемними активами у банках, яка застосовуватиметься до всіх банківських установ.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Нове положення передбачає підвищену увагу Нацбанку до непрацюючих банківських кредитів та змусить банківські установи ретельніше ставитися до виданих кредитів та здійснювати управління ними. Зокрема, постанова створить у банках систему раннього реагування, яка дозволить на початкових етапах визначати проблемні активи та змусить банки керувати ними.

«Запровадження системи раннього реагування має забезпечити виявлення на ранньому етапі потенційно проблемних активів та управління ними. Основним інструментарієм цієї системи мають стати визначені банком індикатори раннього попередження, спрямовані на завчасне виявлення ознак потенційної проблемності боржників, а також комплекс потенційно прийнятних заходів для упередження перетворення таких активів у непрацюючі», — повідомили у Нацбанку.

Також нацбанк зобов’язав банки розробити внутрішні процедури щодо управління проблемними активами та стратегію управління стягнутим на користь банків майном позичальників.

Нова постанова вже набула чинності, а через 14 місяців — у вересні 2020 року — запрацює повноцінно. До того часу триватиме перехідний період, протягом якого банки повинні будуть розробити всі необхідні внутрішні постанови та процедури.

Раніше у Нацбанку зазначали, що близько 70% кредитного портфеля державних банків складають непрацюючі кредити, за якими не здійснюються виплати.

Напередодні повідомлялось, що загальні витрати держави, тобто як ПриватБанку, так і Нацбанку та Мінфіну, на суди пов'язані з націоналізацією ПриватБанку та виведенням з нього коштів колишніми власниками, складають 600 мільйонів гривень щороку.

За даними заступниці голови ПриватБанку, компанії, пов’язані з Коломойським, винні банку 240 мільярдів гривень.