Національне бюро фінбезпеки отримає доступ до будь-якої засекреченої інформації в Україні — Мінфін

У чинній редакції законопроекту про створення Національного бюро фінансової безпеки міститься помилка, яка дозволить його керівнику, у разі створення бюро, отримати доступ до будь—якої засекреченої чи конфіденційної інформації.

У чинній редакції законопроекту про створення Національного бюро фінансової безпеки міститься помилка, яка дозволить його керівнику, у разі створення бюро, отримати доступ до будь-якої засекреченої чи конфіденційної інформації.

Про це йдеться у зауваженнях до тексту законопроекту, які Міністерство фінансів направило до парламенту. Передає «Інтерфакс-Україна», посилаючись на текст документу, який потрапив до редакції.

«НБФБ буде мати можливість отримати майже необмежений доступ до будь-якої конфіденційної інформації інших правоохоронних органів, зокрема СБУ чи НАБУ, що може призвести до витоку даних про їхні розслідування», — йдеться у зауваженнях Мінфіну.

Такі повноваження матиме наступник податкової міліції у зв’язку з тим, що автори помилково вжили слово «доступ» замість «допуск».

Таким чином, згідно із зареєстрованим текстом закону «Про Національне бюро фінансової безпеки», його директор може стати єдиною особою в країні, що володітиме доступом до державної таємниці всіх рівнів секретності, які йому надає закон.

Крім цього, в Мінфіні зауважили, що автори закону не передбачили жодних умов чи обмежень для проведення перевірок НБФБ, а також механізму оскарження результатів таких перевірок.

Нагадаємо, що експерти РПР закликали доопрацювати закон про НБФБ. На їхню думку прийняття закону у чинній редакції може посилити тиск на бізнес та призвести до обмеження повноважень НАБУ.

Раніше закон очільниці комітету з питань податкової та митної політики Верховної ради Ніни Южаніною розкритикував міністр фінансів України.

Законопроект парламентського комітету про створення Національного бюро фінансової безпеки зареєстрували в Раді 19 березня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Національне бюро фінансової безпеки: чи є привід для оптимізму?

Представники бізнесу заявили, що закон про НБФБ потребує доопрацювання.