У законі наявне дублювання функцій правоохоронних органів. Також він обмежує повноваження НАБУ розслідувати корупційні злочини у бюджетній сфері.

Експерти груп «Реформа органів правопорядку» та «Податкова і митна реформа» «Реанімаційного пакету реформ» закликали Верховну Раду доопрацювати закон про Національне бюро фінансової безпеки.

Про це йдеться і офіційній заяві РПР.

На думку експертів, закон у чинній редакції містить серйозні недоліки, а його прийняття несе ризики погіршення бізнес-клімату в Україні.

Так, у законі наявне дублювання функцій правоохоронних органів.

Також він обмежує повноваження НАБУ розслідувати корупційні злочини у бюджетній сфері.

«Замість податкової міліції пропонується створення нового органу з ще більшими повноваженнями і можливостями тиску на український бізнес», — йдеться в заяві експертів.

На думку РПР, прийняття закону у чинній редакції порушує вимоги Конституції України, оскільки наділяє президента новими, не передбаченими Конституцією повноваженнями.

Експерти закликали авторку законопроекту Ніну Южаніну, та авторів альтернативних законопроектів Андрія Журжія та Тетяну Острікову розпочати відкритий діалог та виправити зазначені недоліки, а також не допустити посилення тиску на український бізнес.

Раніше закон очільниці комітету з питань податкової та митної політики Верховної ради Ніни Южаніною розкритикував міністр фінансів України.

Законопроект парламентського комітету про створення Національного бюро фінансової безпеки зареєстрували в Раді 19 березня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Національне бюро фінансової безпеки: чи є привід для оптимізму?

Представники бізнесу заявили, що закон про НБФБ потребує доопрацювання.

Поділитись: