НБУ: через трудову міграцію в Україні спостерігається дефіцит працівників на будівництві та промисловості
За даними Національного банку України, від початку 2019 року в Україні зріс дефіцит працівників у всіх видах діяльності. Найбільше — на будівництві та у промисловості. Головною причиною цього є те, що працівники цих галузей виїхали на заробітки до Польщі.
Про це йдеться в інфляційному звіті Нацбанку за липень.
«Брак працівників відчувався в усіх видах діяльності, найбільше — у будівництві (про це зазначили більше половини підприємств) та промисловості. За даними Міністерства праці і соціальної політики Польщі, у 2018 році саме у цих видах діяльності була зайнята значна частка українських трудових мігрантів», — повідомили в НБУ.
Водночас там зазначають, що рівень безробіття в Україні у 2019 році суттєво скоротився, а частка зайнятості населення у робочій силі зросла до 63,1%. Попри це, попит на робочу силу серед підприємств продовжував зростати.
Раніше повідомлялось, що українці працюють на 20% всіх польських компаній, а близько 450 тисяч українців сплачують у Польщі соціальні внески.
Зазначимо, що раніше у Світовому банку оцінили обсяги переказу українських трудових мігрантів до України на рівні 14 мільярдів доларів. За оцінками Національного банку вони у 2018 році склали 10,88 мільярда доларів.
Крім цього у Нацбанку прогнозували, що у 2019 році заробітчани перекажуть в Україну 12,6 мільярда доларів. Також там повідомляли, що доходи українських трудових мігрантів зросли на 43%, проте темпи трудової міграції поступово уповільнюються.
3 грудня голова МЗС Польщі повідомляв, що на території країни працює близько 2 мільйонів українців.