Близько 20% польських роботодавців співпрацюють з українцями, винаймаючи їх на постійній основі або укладаючи з ними тимчасові трудові контракти. До кінця 2019 року таких компаній може стати вже 30% від загальної кількості підприємств Польщі.

Такі дані надають рекрутингові агентства, які виступають посередниками у працевлаштуванні українців у Польщі, передає Bloomberg.

За приблизними підрахунками, у Польщі працює близько 1,5 мільйона українців. Це складає близько 4% від населення Польщі. Так, 75% всіх іноземців, які працюють у Польщі, складають українці. Рекрутингові агентства зазначають, що ця цифра буде зростати.

Зазначається, що наразі рівень безробіття у Польщі досяг рекордно низького показника у 3,8%, в той час як економіка країни зростає по 5% щороку.

У Польщі підрахували, що близько 2 мільйонів їхніх співвітчизників працюють за кордоном у інших країнах ЄС. Через це там пом’якшують політику щодо працевлаштування іноземців, зокрема українців, якими компенсують втрати робочої сили та забезпечують сталі темпи економічного зростання.

Зазначимо, що раніше у Світовому банку оцінили обсяги переказу українських трудових мігрантів до України на рівні 14 мільярдів доларів. За оцінками Національного банку вони у 2018 році склали 10,88 мільярда доларів.

Також у Нацбанку прогнозували, що у 2019 році заробітчани перекажуть в Україну 12,6 мільярда доларів. Також там повідомляли, що доходи українських трудових мігрантів зросли на 43%, проте темпи трудової міграції поступово уповільнюються.

3 грудня голова МЗС Польщі повідомляв, що на території країни працює близько 2 мільйонів українців.

Як повідомлялося, на ринку праці Польщі збільшується попит на трудових мігрантів з України, адже все більша кількість українських заробітчан переорієнтовуються на ринки Словаччини та Чехії.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що за січень-липень 2018 року українські заробітчани переказали в Україну близько 6 мільярдів доларів. Також там повідомляли, що до кінця 2018 року очікують, що грошові перекази українських трудових мігрантів складуть близько 11,6 мільярда доларів.

Поділитись: