«Не всі росіяни поділяють позицію влади РФ»: волонтери із Москви передали українським морякам передачі
Волонтери з Москви передали передачі 24—м українським військовополоненим морякам, які утримуються у московському СІЗО «Лефортово». У коментарі Громадському волонтери розповіли про труднощі і тривалість процесу.
«У кожному СІЗО свої правила — що дозволено, а що ні. От в «Лефортово» свої. Наприклад, молоко можна передавати тільки у прозорій упаковці, не можна передавати локшину швидкого приготування, не можна йогурти. От такий набір правил, у разі недотримання яких в нас не приймуть передачі. Також тут приймали тільки 2 рази, хоча за правилами мають 4. Ми ходили скаржитися до начальника, писали скарги, тепер вони дотримуються закону і приймають у нас передачі 4 рази на тиждень. Якусь користь ми теж принесли», — розповів Громадському російський волонтер Костянтин Котов.
Список передач узгоджується з адвокатами, які збирають побажання у самих військовополонених: «У першу чергу просять одяг. Коли їх сюди привезли, їм не дозволяли свою військову форму брати, тому, в першу чергу — це одяг. Тут частину камер не топлять, тому теплі речі передаємо. Такі речі також, як посуд та, звісно, продукти».
Також волонтер нагадав, що окремі українські моряки хворіють на цукровий діабет, тому їм ліки передають через консулів. Волонтерів, за словами Котова вистачає: це і журналісти, і правозахисники, і небайдужі люди.
«Нас достатньо багато людей. Ми намагаємося мінятися. Одні люди купують продукти, інша частина їх фасує, третя — відвозить у СІЗО», — розповідає Котов.
Волонтер каже, що особисто не згоден з позицією російської влади і допомогою українцям хоче висловити свій протест:
«І це такий спосіб, яким я можу допомогти українцям, продемонструвати, що не всі громадяни Росії поділяють позицію керівництва РФ», — розповів волонтер.
Зазначимо, 17 квітня Лефортівський суд Москви розгляне клопотання слідчих ФСБ Росії про продовження терміну тримання українських моряків на три місяці. Моряків судитимуть шістьма групами по чотири чоловіки. Раніше термін досудового слідства у справі було продовжено до серпня 2019.
Нагадаємо, зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.
Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада їх вивезли до СІЗО Москви.