Нефьодов про призупинення конкурсу на голову Митної служби: Розцінюю це як неприязнь до моєї персони
Заступник міністра економічного розвитку Максим Нефьодов повідомив, що призупинення судом конкурсу на голову Державної митної служби України, у якому він бере участь, він пов’язує «з неприязню до його персони».
Про це Нефьодов повідомив у коментарі Громадському.
«Зупинення судом конкурсу на главу митної служби розцінюю як неприязнь саме до моєї персони. Але сподіваюся, що в держави є достатньо забезпечувальних заходів для продовження проведення конкурсу», — повідомив Нефьодов напередодні засідання уряду 24 квітня.
Також Нефьодов повідомив, що є учасником політичної сили «Люди важливі», однак не підтвердив, що братиме участь у парламентських виборах, які відбудуться у 2019 році.
«Наразі я претендую на посаду глави Митної служби, а така посада забороняє політичну приналежність. Тому про це рано говорити», — додав Нефьодов.
Раніше стало відомо, що суд призупинив конкурс на обрання голови ДМС.
Зазначимо, що за підсумками 2 етапів конкурсу на посаду голови Державної митної служби претендує 4 кандидатів: Євген Гармаш, проректор Університету митної справи та фінансів, Максим Нефьодов, заступник міністра економічного розвитку, Андрій Саварець, керівник ГО «Центр розвитку цифрової економіки», експерт CASE-Україна та Олександр Федоришин, доцент Академії адвокатури України, директор компанії «Федоришин та партнери»
10 квітня Роман Насіров подав позов до Кабінету міністрів України з вимогою скасувати конкурси на посади голів податкової та митної служб.
Нагадаємо, що 20 березня Кабмін оголосив конкурс на голів податкової та митної служб. Зарплата керівників нових служб складе по 24 тисячі гривень.
18 грудня 2018 року уряд ухвалив рішення про розділення ДФС на 2 окремих органи — митну та податкову служби, а 6 березня 2019 року затвердив відповідні положення про ці державні органи.
Державна фіскальна служба була створена у 2014 році як правонаступник Міністерства доходів і зборів України. Вона відповідальна за податковий та митний напрям. У часи президентства Віктора Януковича, Міністерство доходів і зборів підозрювали у створенні централізованих схем з ухилення від оподаткування та відмивання коштів, а також «торгівлі» податковими кредитами з податку на додану вартість, які завдали збитків державі на мільярди гривень.