Неправдиву інформацію журналістам щодо Сенцова можуть надавати працівники колонії — Денісова
Поширювати неправдиву інформацію щодо Олега Сенцова можуть безспосередньо працівники колонії «Білий ведмідь» у Лабитнангі, де перебуває український політв'язень.
Поширювати неправдиву інформацію щодо Олега Сенцова можуть безспосередньо працівники колонії «Білий ведмідь» у Лабитнангі, де перебуває український політв'язень.
Про це Громадському повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.
Омбудсмен прокоментувала інформацію, яку напередодні поширила журналістка Вікторія Івлєва про те, що літак із Сенцовим нібито вилетів із Салехарда, яку пізніше спростувала Федеральна служба виконання покарань Росії, а також сама журналістка, зазначивши, що «над ними просто посміялися».
«Важко коментувати це... Сподіваємося кожного разу, що буде підтверджена інформація (про звільнення Олега Сенцова, — ред.), але у Лабитнангі (у колонії, — ред.) так шуткують із журналістами та громадянами, які думають, що налагодили контакт з працівниками у колонії», — каже Денісова.
Вона також нагадала, що у п'ятницю, 9 серпня, у Сенцова була медична комісія, і після обстеження, за неофіційними даними (Денісова наголошує, що документів, що підтверджують цю інформацію наразі немає), є два висновки: по-перше, те, що Сенцов для 90 днів голодування «почувається нормально», а по-друге, що його можна перевозити.
«Вчора говорили з Москальковою (уповноважена РФ з прав людини Тетяна Москалькова, — ред.), вона каже, що у нього все в порядку, нічого нового, її риторика не змінилася», — додала омбудсмен.
8 серпня сестра політв'язня Наталя Каплан повідомила, що стан Сенцова важкий: він не може ходити, також йому не передають листи.
Також 8 серпня повідомлялося, що клопотання матері Сенцова про його звільнення передали в комісію з питань помилування Ямало-Ненецького округу.
9 серпня в Адміністрації президента Росії повідомили, що отримали листа від матері українського політв’язня Олега Сенцова про його помилування. У президента Володимира Путіна заявили, що не готові говорити про офіційну реакцію на цей лист.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За Сенцовим треба відправляти медичний літак — сестра
Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилування. Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування.
13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.
МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.
Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.
#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.
Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова
5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова
Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.
В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.
58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.