«Ні капітуляції»: у Львові протестували проти «формули Штайнмаєра»
У Львові активісти біля стін обласної адміністрації влаштували акцію «Ні капітуляції. Час діяти» проти «формули Штайнмаєра» щодо врегулювання ситуації на Донбасі.
Про це повідомив кореспондент hromadske з місця події.
Серед учасників акції були представники громадських організацій «Рабів до раю не пускають», «Сокіл» та «Національний корпус». Люди тримали у руках плакати з написами «Зеленський де дії?», «Ні капітуляції» та «Ветерани проти здачі позицій».
«Ми проти миру будь-якою ціною. Самі бійці АТО проти Мінських угод, проти "формули Штайнмаєра". Наші військові не за те помирали, щоб зараз так легко віддавати українські землі», — сказав учасник акції та представник Національного корпусу» Ярема Коваль.
Організатори акції сформували ряд вимог до Президента України Володимира Зеленського та хотіли передати їх голові Львівської обласної адміністрації Маркіяну Мальському.
«До всіх вимог, які були раніше ми вимагаємо припинення всіх моментів пов’язаних з капітуляцією. Вимагаємо зустрічі президента Володимира Зеленського з представниками штабу "Ні капітуляції". Якщо цього не буде виконано, то це буде остання акція протесту. Далі будуть дії», — розповів начальник штабу «Національного корпусу» Львівщини Святослав Сірий.
Маркіян Мальський перебуває у відрядженні в Києві, тому активісти передали звернення його заступнику Тарасу Греню.
Біля входу до обласної адміністрації чергували представники Поліції діалогу та Національної поліції.
Нагадаємо 1 жовтня 2019-го президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна погоджується на «формулу Штайнмаєра».
«Формула Штайнмаєра» — документ, який запропонував чинний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр ще тоді, коли був міністром закордонних справ ФРН і брав участь на рівні міністрів у зустрічах в «нормандському форматі».
«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.
Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться.
Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще у 2014 році й кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв.
Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.
У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі:
- виведення незаконних збройних формувань,
- гарантії вільного волевиявлення,
- недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.
Водночас Зеленський анонсував новий закон про особливий статус окупованої частини Донбасу.