Новий голова Верховного Суду заперечив пропозицію про роздачу квартир суддям за голоси
Суддя Станіслав Кравченко, якого обрали новим головою Верховного Суду України заперечує, що за обрання його очільником ВС могли пропонувати безплатні квартири суддям.
Про це він заявив на брифінгу, передає «Укрінформ».
Раніше керівниця організації «Лабораторія законодавчих ініціатив» Світлана Матвієнко заявила, що на зборах 25 травня Станіслав Кравченко пообіцяв суддям безплатні квартири в обмін на голоси на свою користь.
«BBC Україна» пише, що цю інформацію виданню підтвердили співрозмовники у суді.
«Він сказав суддям на зборах приблизно таке: квартири передбачені суддівськими гарантіями, тому треба за них боротися, і я буду це робити. По суті він пообіцяв безплатні квартири. Але це в суді заборонений прийом», — каже співрозмовник «BBC Україна».
Як зазначається, Кравченко під час брифінгу назвав цю інформацію неправдою. Але зазначив, що законом наразі передбачено надання суддям службових квартир, і це питання було усередині ВС порушено: «Але у Верховному Суді ми жодному судді [їх] не виділяли, у нас не було таких ресурсів».
Новообраний голова ВС також заявив, що коли це питання було порушено, то він сказав, що, безперечно, голова ВС, як і будь-який суддя, має виконувати закон до того часу, поки він діє.
«Але на сьогодні ці питання ми можемо порушувати та вирішувати, тільки виходячи з можливостей, які є в державі, — фінансових, економічних. Війна триває... Така була відповідь», — уточнив він.
Негативний висновок ГРД
Кравченко також прокоментував негативний висновок 2017 року щодо нього від Громадської ради доброчесності. Тоді у ГРД заявили, що суддя ухвалював рішення з порушенням прав людини, повідомив неправдиві відомості в декларації доброчесності. Також там припускали, що в деклараціях судді за 2012–2014 роки були недостовірні дані.
«Наведені факти є підставою для висновку, що кандидат Кравченко Станіслав Іванович не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики», — йдеться в документі.
Кравченко каже, що не погоджується із висновком, вважає його помилковим та подавав заяву про перегляд. Окремо голова ВС поінформував, що два роки тому НАЗК провела повну перевірку всіх суддів ВС.
«Щодо мене її продовжували двічі, це тривало місяців вісім. Я двічі писав пояснення, чому в мене розбіжності по 8 гривень 20 копійок десь там у деклараціях, і дав відповідь із наданням повністю всіх документів до НАЗК. Претензій до мене немає, довідка є на їхньому сайті», — зазначив Кравченко.
Чому обирали нового главу Верховного Суду?
САП та НАБУ повідомили про викриття «масштабної корупції» у Верховному Суді. Підозри в отриманні хабаря оголосили колишньому голові ВС Всеволоду Князєву та його спільнику-адвокату.
Їх затримали 15 травня, коли правоохоронці зафіксували «на гарячому» передання другої частини хабаря. Прокурори казали, що гроші знайшли ще в деяких інших суддів Великої Палати Верховного Суду.
Пленум Верховного Суду висловив недовіру голові ВС Всеволоду Князєву і через це достроково припинив його повноваження як очільника суду. А Вища рада правосуддя дала згоду на тримання його під вартою.
Антикорупційний суд відправив Князєва під варту до 14 липня, але він має змогу вийти з СІЗО, якщо внесе заставу 107 мільйонів 360 тисяч грн. Адвоката, який фігурує у справі, теж відправили під варту з можливістю внесення застави у 80 млн грн.