🎧 Огляд третього сезону подкасту «Я і воно: як пережити онко»
Цей сезон подкасту розпочався з розповіді про те, що відбувалося з авторкою проєкту Яною Сєдовою, відтоді як у неї, онкопацієнтки з майже 13-річним стажем, навесні цього року віднялися ноги. У перших трьох спецвипусках вона розповідала, як її оперували, як вона відновлювалася у хоспісі, і як потім їй робили переливання крові у приватній клініці «Добробут».
Всі ці історії були не тільки про неї, а й про нашу медичну систему, про її недоліки та переваги, про людей, які в ній працюють, про тих, кому емпатія та людяність були, мабуть, дані від народження, і про тих, хто, на жаль, позбавлений цих рис.
До речі, у цьому сезоні є окремий випуск про курс з емпатії та комунікації для лікарів. Він називається «Краще померти, аніж бути з тим, хто грубіянить і не поважає». Цей курс виник у межах українсько-швейцарського проєкту «Розвиток медосвіти». Сьогодні його викладають у кількох університетах. Експерткою у проєкті виступила Анастасія Леухіна, голова громадської організації «Горизонталі».
Анастасія в іншому випуску також розповіла про її «Зовсім не страшну книгу про життя, смерть і все, що поміж ними». Випуск називається «Смерть не обов'язково має травмувати». У цій книзі йдеться про найважливіші для пацієнта моменти: як навчитися жити з поганими новинами, дбати про себе та бути тут і зараз; як організувати домашній догляд за тяжкохворим, і як отримати опіоїдні препарати, що робити в разі смерті рідної людини вдома та як пережити цей тяжкий період.
Втратам і такому поняттю як передчасне тужіння присвячене інтерв'ю з онкопсихологинею та президенткою Української психоонкологічної асоціації Ією Слабінською.
А ще один випуск із теми онкопсихології — про один із найважливіших етапів у житті пацієнта — готовність обстежитися. Називається він «Чому ми не йдемо до лікарів навіть із больовими симптомами». Експерткою тут виступила
Вікторія Костецька, вона веде групу підтримки родичів онкопацієнтів та є консультанткою за програмою «рівний — рівному».
Що насправді стоїть за цим «У мене немає часу на лікарів» або «Мене це (якась важка хвороба) не зачепить». Цей випуск скеровує — як же впоратися з цими страхами та піти до лікаря, щоби не запустити хворобу й зловити її на ранній стадії.
У третьому сезоні також є випуски про рак нирки та рак шлунка, діагностику та лікування цих захворювань, про те, як читати показники крові та чи можна з їхньою допомогою діагностувати рак.
За весь час існування подкасту в нас вийшло понад 70 епізодів. На всіх платформах їх прослухали кілька десятків тисяч разів.
Подкаст «Я і воно: як пережити онко» також увійшов до переліку 50 номінантів першої української професійної аудіопремії медіасервісу MEGOGO «СЛУШНО».
Слухайте оглядовий випуск подкасту на Castbox, Soundcloud, Apple Podcasts, Google Podcasts та YouTube.