Омбудсмен вимагає від РФ забезпечити діагностику та лікування політв’язня Клиха

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що звернулася до колеги в РФ Тетяни Москалькової та голови ради при президентові РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайла Федотова з вимогою негайно вжити заходів щодо забезпечення медичного догляду, діагностики та лікування українського політв’язня Станістава Клиха.

«Стурбована невтішними новинами про стан здоров’я політв’язня Станіслава Клиха, якого утримують у виправній колонії Російської Федерації», — написала Денісова.

Вона нагадала, що нещодавно Клих написав листа, у якому зазначив, що стан його здоров’я критичний, можлива гангрена та є підозра на рак.

«Викликає занепокоєння те, що у такому стані Станіслав заявив про намір знову розпочати голодування», — додала Денісова.

11 вересня українська омбудсмен повідомила, що Клиху, засудженому в Росії, не передають листи від матері.

У липні повідомлялось, що Клиха перевели до психлікарні. Росія стверджувала, що політв’язня «перевели за власним бажанням».

У вересні минулого року Клиха уже переводили до психіатричної лікарні у Магнітогорську. Згодом українця Клиха повернули з психлікарні до колонії.

У лютому повідомлялось, що у Росії до політв'язня Клиха допустили адвоката-правозахисника.

У січні Клиха етапували з Грозного у Чечні до Челябінська.

26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув'язнення, Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

Повну історію Карпюка та Клиха читайте у великій публікації Громадського «Кавказькі полонені: два роки до вироку Карпюку і Клиху».

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.