Головною країною розслідування катастрофи літака МАУ є Іран — МЗС України
У Міністерстві закордонних справ України пояснили, чому основною країною розслідування катастрофи літака Boeing-737-800 компанії «Міжнародні авіалінії України» є Іран, на території якого сталася катастрофа.
Як пояснив політичний директор МЗС України Олексій Макєєв, Іран є головною країною розслідування, бо на його території впав літак. Зокрема тому Тегеран і не повинен віддавати комусь чорні скриньки.
Він нагадав, що розслідування авіакатастроф регламентуються міжнародним правом, зокрема додатком 13 до Чиказької конвенції про міжнародну цивільну авіацію 1944 року. І відбувається вони у співробітництві багатьох держав.
«Головною у розслідуванні є держава, у якій сталася катастрофа. Саме вона утворює незалежну комісію з розслідування. Вона також має оперативно повідомити про катастрофу державу, де зареєстроване судно, державу-оператора (в обох останніх випадаках це — Україна), державу, де повітряне судно було спроектоване/виготовлене, а також Міжнародна організація цивільної авіаціїІКАО», — пояснив представник МЗС.
Так, крім головної країни розслідування до нього можуть приєднатися вказані держави, а також країни, громадяни яких постраждали у катастрофі.
Макєєв нагадав, що Україна вже заявила про намір долучитися до розслідування катастрофи.
Раніше стало відомо, що увечері 8 січня українські експерти та рятувальники вилетять до Ірану для участі в розслідуванні катастрофи літака МАУ.
До цього повідомлялось, що Іран самостійно вивчатиме чорні скриньки літака, але українські експерти зможуть слідкувати за цим процесом.
Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців.
За даними міністра закордонних справ України Вадима Пристайка, серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
Посольство України в Ірані спочатку повідомило, що причиною падіння українського літака в Ірані стала аварії двигуна, версія ракетної атаки виключена. Але за кілька годин на сайті посольства ця заява зникла.