Перші два дні дії штрафів за неносіння маски в громадських місцях: поліція виписала майже 1400 протоколів
Протягом останніх двох днів поліція винесла 1395 постанов про порушення правил щодо карантину, які передбачають штрафи за неносіння маски в громадських місцях. Відповідна стаття Кодексу України про адміністративні правопорушення набула чинності з 21 листопада.
Про це повідомляє Національна поліція.
Зокрема, 1369 постанов правоохоронці склали за неносіння маски в громадських будинках та спорудах, а ще 26 — за неносіння маски в громадському транспорті. У Києві, за повідомленням столичної поліції, склали всього 17 адмінпротоколів через неносіння маски.
Відповідно до закону, який 19 листопада підписав президент Володимир Зеленський, перебування в громадських закладах і транспорті без засобів особистого захисту тягне за собою адміністративну відповідальність — штраф у розмірі від 170 до 255 грн.
Відповідно до закону про тютюнопаління, громадське місце — це частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу. Громадським місцем можуть вважатися під'їзди, підземні переходи, стадіони. Водночас звичайна вулиця ним не є.
«Карантин вихідного дня»
Також Національна поліція повідомила про порушення «карантину вихідного дня», який діяв 21-22 листопада. За вихідні правоохоронці по всій Україні закрили 1347 суб’єктів господарювання, які працювали всупереч карантинним обмеженням. Переважна більшість із них — заклади торговельного та побутового обслуговування (969) і заклади громадського харчування (327).
На представників закладів загалом правоохоронці склали 1144 адміністративних протоколи за Порушення правил щодо карантину людейстаттею 44-3, яка передбачає штраф у розмірі 34-170 тисяч гривень. Крім того, поліція порушила два кримінальні провадження за Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєннямстаттею 325 Кримінального кодексу, яка передбачає штраф у розмірі 17-51 тисячу гривень або обмеження чи позбавлення волі на строк до 3 років.
На час «карантину вихідного дня» дозволяють працювати лише продуктовим магазинам, автозаправкам, аптекам, фінансовим установам і транспорту. Він також діятиме 28 і 29 листопада. Детальніше про зміни читайте тут.
Влада поки задоволена
На селекторній нараді з питань запобігання поширенню COVID-19 президент Володимир Зеленський заявив, що «карантин вихідного дня та додаткові заходи безпеки дають свої результати». «Ми маємо зробити все, щоб уникнути повного локдауну. Поки статистика показує, що нам вдається стримувати прогнозоване зростання», — цитує Зеленського пресслужба Офісу президента.
Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль запевняв, що «карантин вихідного дня» позитивно позначиться на динаміці розповсюдження коронавірусу. На випадок погіршення ситуації уряд розробляє план «Б», але його подробиці поки публічно не озвучував.
Нині на всій території України діє «помаранчевий» рівень коронавірусних обмежень. Утім, у Міністерстві охорони здоров'я заявили, що в разі виявлення понад 30 тисяч інфікованих за добу готові ввести повний локдаун.