Під Бахмутом росія втратила, ймовірно, до 30 тисяч убитими та пораненими — Велика Британія в ОБСЄ
Від початку травня 2022 року російська армія та найманці приватної військової кампанії «Вагнер» під Бахмутом втратили, ймовірно, від 20 до 30 тисяч солдатів пораненими й убитими.
Про це заявив старший військовий радник делегації Великої Британії в ОБСЄ Ян Стаббс під час засідання Форуму з безпекового співробітництва у Відні, цитує «Укрінформ».
Стаббс зазначив, що російська армія зазнає величезних втрат. Окупанти змогли просунутися лише на 25 кілометрів на Бахмутському напрямку.
За його словами, це означає, що на кожен пройдений кілометр припадає понад 800 убитих або поранених військовослужбовців рф. Також посадовець уточнив, що більшість із них — найманці ПВК «Вагнер».
Голові приватної військової компанії «Вагнер» євгену пригожину стає дедалі важче поповнювати запаси особового складу на сході України, заявив військовий радник.
Крім цього, Стаббс указав, що, судячи з усього, в росії вичерпуються запаси ракет. Свідченнями цього він назвав зростання інтервалів, із якими рф завдає ударів по критичній інфраструктурі України.
Британський дипломат наголосив, що рф зазнала величезних втрат важкої бронетехніки, що змусило її розгорнути на фронті стару техніку, яка була взята на озброєння російської армії в 1954 році.
У своїй промові військовий радник заявив, що нова техніка росії відсутня на полі бою тому, що вона ледве здатна взяти учать у параді, не кажучи про бойові дії в Україні.
«Правду бачить кожен: військова й оборонна промисловість росії зазнають поразки в Україні», — додав Стаббс.
Бої за Бахмут
Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий розповідав, що в районі Бахмута головною штурмовою силою окупантів залишається ПВК «Вагнер». «Вагнерівці» 8 місяців були гарматним м’ясом, однак їх посилюють підрозділами повітряно-десантних і механізованих військ армії рф.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) та британська розвідка припускають, що російські війська захопили східну частину Бахмута на схід від річки Бахмутка після контрольованого відходу українських військ. Про це також 8 березня заявив глава ПВК «Вагнер» євген пригожин. Військове командування України цього не підтверджувало.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 8 березня припустив, що найближчими днями Бахмут може бути повністю захоплений, але це не обов’язково означатиме якийсь переломний момент у війні.
Командувач Сухопутних військ Олександр Сирський заявив, що актуальність утримання Бахмута лише зростає, адже оборона міста дозволяє підготувати резерви. Він додав, що в разі захоплення Бахмута в росіян «будуть розв'язані руки» і вони зможуть розпочати «широкомасштабний наступ із застосуванням армійських і десантних частин на бойовій техніці».
А 14 березня президент України Володимир Зеленський провів чергове засідання Ставки верховного головнокомандувача, на якому вище військово-політичне керівництво України спільно виступило за подальше утримання Бахмута.
Американський інститут вивчення війни (ISW) 15 березня припустив, що темп російських операцій уздовж всієї лінії фронту в Україні знизився, а наступ ПВК «Вагнер» на Бахмут, вочевидь, наближається до кульмінації. Тому українські сили, ймовірно, мають більше можливостей відновити ініціативу.
В ISW додають, що українські військові джерела помічають зменшення кількості атак у Бахмуті та навколо нього, особливо за останні кілька днів.
Авторка: Катерина Єсікова