ISW: Схоже, темп російських операцій знизився, а наступ «вагнерівців» на Бахмут наближається до кульмінації

Загальний темп російських операцій уздовж всієї лінії фронту в Україні, якщо порівняти з попередніми тижнями, схоже, знизився, а наступ ПВК «Вагнер» на Бахмут, вочевидь, наближається до кульмінації. Тому українські сили, ймовірно, мають більше можливостей відновити ініціативу.

Про це пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

В ISW зазначають, що впродовж останнього тижня окупанти досягли лише мінімальних тактичних успіхів уздовж лінії фронту в Луганській області.

Крім того, як вважають в ISW, російська наступальна операція в Луганській області, ймовірно, наближається до кульмінації, якщо вона ще не кульмінувала, хоча росія й перекинула на лінію Сватове — Кремінна більшість підрозділів у складі щонайменше трьох дивізій.

Водночас, як припускають аналітики, Силам оборони України вдалося провести контратаки та повернути території на Луганщині.

На думку аналітиків, також, імовірно, наближається до кульмінації загальний наступ «вагнерівців» на Бахмут Донецької області.

Українські військові джерела помічають зменшення кількості атак у Бахмуті та навколо нього, особливо за останні кілька днів, додають в ISW.

Крім того, аналітики зазначають, що найманці ПВК «Вагнер», імовірно, проводять локалізовані атаки на населені пункти на північ від Бахмута, які є невеликими та які відносно легше захопити.

Проте втрата живої сили, артилерії та техніки в боях за Бахмут, певне, обмежать здатність «вагнерівців» завершити щільне оточення міста або захопити значні території в боях за міські райони, пояснюють в ISW.

Тож, на думку аналітиків, російським військам, мабуть, доведеться залучити значні резерви, щоби запобігти кульмінації наступу на місто.

В ISW вважають, що, можливо, окупантам це вдасться, оскільки вони тримають в околицях Бахмута повітряно-десантні полки, які поки що не залучені до бойових дій.

Бої за Бахмут

Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий розповідав, що в районі Бахмута головною штурмовою силою окупантів залишається ПВК «Вагнер». «Вагнерівці» 8 місяців були «гарматним м’ясом», однак їх посилюють підрозділами повітряно-десантних і механізованих військ армії рф.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) та британська розвідка припускають, що російські війська захопили східну частину Бахмута на схід від річки Бахмутка після контрольованого відходу українських військ. Про це також 8 березня заявив глава ПВК «Вагнер» євген пригожин. Військове командування України цього не підтверджувало.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 8 березня припустив, що найближчими днями Бахмут може бути повністю захоплений, але це не обов’язково означатиме якийсь переломний момент у війні.

Командувач Сухопутних військ Олександр Сирський заявив, що актуальність утримання Бахмута лише зростає, адже оборона міста дозволяє підготувати резерви. Він додав, що у разі захоплення Бахмута в росіян «будуть розв'язані руки» і вони зможуть розпочати «широкомасштабний наступ із застосуванням армійських і десантних частин на бойовій техніці».

А 14 березня президент України Володимир Зеленський провів чергове засідання Ставки верховного головнокомандувача, на якому вище військово-політичне керівництво України спільно виступили за подальше утримання Бахмута.