Під час локдауну в Україні не продаватимуть деякі повсякденні товари. Це називають «порушенням прав споживачів»
З 8 до 24 січня 2021 року під час жорсткого карантину в Україні буде заборонено продавати побутову хімію, одяг, пресу, дитячі товари для навчання та ще низку товарів повсякденного вжитку. В Американській торговельній палаті вважають це порушенням прав споживачів.
Про це йдеться в заяві на сайті організації.
У Палаті наголосили, що, згідно з постановою уряду, під час січневого локдауну в Україні можна буде продавати лише продукти харчування, лікарські засоби та вироби медичного призначення, засоби гігієни та зв'язку, а також корми, ветеринарні препарати, насіння та засоби захисту рослин. Інші товари можна буде продавати лише шляхом доставки.
У Палаті вважають, що через такі правила супермаркети будуть змушені закривати окремі відділи або не дозволяти реалізацію цих товарів на касі.
«Таке рішення не лише є прямим обмеженням прав споживачів у придбанні необхідної продукції, але й потенційно призводитиме до виникнення конфліктних ситуацій в магазинах», — йдеться у повідомленні.
В організації зазначають, що уряду необхідно дозволити повноцінну роботу супермаркетів та інших суб'єктів господарювання, якщо товари, які дозволено продавати під час локдауну, займають не менш як 60% торговельної площі.
ОНОВЛЕНО: Під час брифінгу 5 січня журналісти запитали у міністра охорони здоров'я про заборону продажу під час локдауну лікарських засобів, ветеринарних препаратів та кормів для тварин у супермаркетах. Степанов відповів, що «бачив цю інформацію і вона не є достовірною». Слід зазначити, що ця заява Степанова не спростовує заяву Американської торговельної палати, адже в постанові справді йдеться про заборону на торгівлю саме побутовою хімією, інструментами та одягом.
Яким буде локдаун?
Жорсткий карантин в Україні триватиме 17 днів — з 8 по 24 січня 2021 року (включно). Його запровадять, щоб запобігти поширенню коронавірусної хвороби після новорічних свят.
Ось що уряд забороняє під час локдауну:
- відвідувати заклади освіти, крім дошкільної освіти та спеціальних закладів;
- працювати кафе, барам, ресторанам та іншим закладам харчування, крім роботи навинос та на доставку;
- працювати кінотеатрам, театрам та іншим культурним закладам;
- працювати розважальним закладам та ТРЦ, КРІМ роботи продуктових магазинів, аптек у торгових центрах;
- працювати фітнес-залам, басейнам, продовольчим і непродовольчим ринкам;
- працювати різдвяним ярмаркам;
- проводити будь-які масові заходи.
Крім того, Кабінет міністрів продовжив дію загальнодержавного карантину з обмеженнями «помаранчевої» зони до 28 лютого 2021 року.
Яка в нас ситуація з коронавірусом?
В Україні за минулу добу, 3 січня, коронавірусне захворювання виявили у 4 158 людей. Також 4 693 пацієнти одужали, а 73 — померли від ускладнень. Загалом же з початку пандемії в Україні коронавірус підтвердили у 1 078 251 людини. З них 733 558 громадян одужали та 18 927 померли від ускладнень коронавірусної хвороби.
Щоб стримувати поширення коронавірусу, носіть маску в громадських місцях, дотримуйтеся соціальної дистанції, часто мийте руки та користуйтеся антисептиками. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря, самоізолюйтеся та повідомте про своє захворювання людям, з якими ви контактували. Детальніше про те, що робити, читайте в нашій пам'ятці.