Покупцями «дочки» російського держбанку виявилися люди, пов'язані з олігархом Коломойським

Власниками компанії «Фортіфлай», якій належить 99% акцій «Промінвестбанку», виявилися люди, пов'язані з групою «Приват» олігарха Ігоря Коломойського.

Про це свідчать дані з Єдиного державного реєстру юридичних осіб.

Донедавна кінцевим бенефіціаром «Фортіфай» значився Сергій Фаткуллін, зареєстрований на Одещині.

Однак, зараз кінцевими бенефіціарними власниками компанії вказані помічниці депутата з фракції «Слуга Народу» Олега Дунди ㅡ Лариса Рибенкова та Людмила Осикіна. Сам Олег Дунда був директором ТОВ «А.В.С.», яку пов'язують з групою «Приват», а у 2001-2007 роках працював керівником департаменту ПриватБанку в Дніпрі.

Осикіна в держреєстрі значиться також одним з бенефіціарів ДП «ТРК «Аверс» ВАТ «Корпорація «Аверс», яке пов’язують з Коломойським, пише Finclub.

Також Дунда став одним з «рекордсменів» за кількістю правок до «антиколомойського» закону про банки. Він надав 1656 правок, тим самим блокуючи прийняття закону.

Що це за банк?

«Промінвестбанк» ㅡ є «дочкою» російського державного «Внешекономбанку». 5 березня в Україні примусово продали контрольний пакет акцій «Промінвестбанку» за 268,7 мільйона гривень. Продаж відбувся попри заборону, яку наклав Стокгольмський арбітраж. «Внешекономбанк» («ВЕБ»), якому належав «Промінвестбанк», заявив, що вимагатиме стягнення з України компенсації за примусовий продаж банку.

Акції «Промінвестбанку» в Україні намагалися продати на вимогу Ігоря Коломойського та компаній, які йому належать. Так Коломойський намагається погасити заборгованість Росії за рішенням іншого міжнародного арбітражу у Гаазі, який присудив олігарху компенсацію за втрату активів під час анексії Криму Росією.

24 грудня 2019 року стало відомо, що «Промінвестбанк» закрив майже всі свої банківські відділення, залишивши працювати лише одне. На початок 2019 року у банку було 56 відділень по всій Україні. Також «Промінвестбанк» припинив обслуговувати фізичних осіб.

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, йшлося про суму у 159 мільйонів доларів. Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів. Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.