Посадовцям банку «Михайлівський» повідомили про підозру у виведенні 283 млн грн
Колишньому виконувачу обов’язки голови правління та 6 посадовцям банку «Михайлівський» повідомили про підозру через нібито безпідставне виведення понад 283 млн грн коштів банку та збитки Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.
За версією слідства, посадовці у лютому 2015 року уклали кредитні договори з грубим порушенням законодавства і внутрішніх документів банку, згодом перерахувавши понад 283 млн грн на рахунки різних юридичних осіб.
Як повідомляється, вони, ймовірно, розуміли, що ці кредитні кошти не повернуть банку. Відтак банк «Михайлівський» віднесли до неплатоспроможних.
«У ньому запроваджено тимчасову адміністрацію і розпочато процедуру виведення з ринку, включаючи відшкодування коштів вкладникам банку коштом грошових ресурсів Фонду гарантування», — додали у відомстві.
Провадження відкрили за ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб…) та ч. 2 ст. 364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми) Кримінального кодексу. Посадовцям загрожує штраф, арешт на строк до 6 місяців або позбавлення волі на строк від 3 до 6 років.
Банк «Михайлівський» вивели з ринку та визнали неплатоспроможним 23 травня 2016 року, у жовтні того ж року компанія-акціонер банку вирішила це рішення НБУ оскаржити.
Раніше повідомлялося, що главу правління банку «Михайлівський» було затримано за підозрою у розкраданні. 5 грудня 2016-го Шевченківський районний суд Києва звільнив з-під варти ексглаву правління банку «Михайлівський» Ігоря Дорошенка і застосував до нього запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
30 січня 2017-го Дорошенко перестав приходити до слідчого, через що 27 січня слідчий звернувся до Дніпровського райсуду Києва з вимогою змінити запобіжний захід й оголосити Дорошенка у розшук.
У грудні 2019-го Верховний суд підтримав позицію Національного банку та підтвердив законність виведення з ринку банку «Михайлівський».