Президент підписав ратифікацію кредитної угоди з ЄС на 1 млрд євро

Президент України Петро Порошенко підписав закон, яким схвалюється кредитна угода між Україною та Євросоюзу, в рамках якої планується залучення 1 мільярда євро.

Зазначається, що в угоді містяться вимоги Євросоюзу до України, які має виконати український уряд для того, аби отримати транші ЄС. Кошти Євросоюзу напрявлять до державного бюджету України.

«Передумовою отримання кожного з двох траншів макрофінансової допомоги ЄС у сумі до 500 млн євро кожен є виконання низки узгоджених сторонами заходів щодо реалізації податкової та митної політики, боротьби з корупцією, здійснення малої приватизації, управління державними підприємствами, корпоративного управління в державних банках та банківського нагляду, подальших реформ у сферах енергетики, охорони здоров’я та соціального захисту», — повідомляють у прес-службі Адміністрації президента.

Нагадаємо, що парламент схвалив угоду про залучення 1 мільярду євро від ЄС 8 листопада.

14 вересня Україна та ЄС підписали кредитну угоду про залучення 1 мільярда євро.

Як повідомляли раніше у Міністерстві закордонних справ, перша частина схваленого Євросоюзом траншу макрофінансової допомоги Україні має надійти ще у 2018 році.

«Транші макрофінансової допомоги в рамках цих домовленостей будуть розподілені рівномірно, по 500 млн євро кожний. При цьому очікується, що перший транш надійде в Україну восени цього року після завершення cторонами внутрішніх процедур, необхідних для набрання чинності підписаних документів, та виконання Україною умов надання першого траншу» — повідомляли у Міністерстві фінансів.

Наголосимо, що підписання документу та його ратифікація у парламенті не означає автоматичне перерахування коштів українському уряду.

Для отримання траншу Україна має виконати низку вимог, які будуть прописані у меморандумі.

Це буде вже третій пакет фінансової допомоги ЄС Києву з 2014 року. Перший транш допомоги ЄС Україні на суму 1,6 мільярда євро надійшов Україні у 2014 році. Другий транш на 1,8 мільярдів євро — у 2015 році.

Нагадаємо, що рішення Європейського союзу про виділення Україні 1 мільярда євро позик макрофінансової допомоги набуло чинності 9 липня. Допомога має на меті підтримку прогресу реформ в Україні.

Раніше Єврокомісія відмовилася надавати Україні транш на суму 600 млн євро через відмову скасувати мораторій на експорт лісу.

За розрахунками ЄС, новий пакет макрофінансової допомоги, разом з коштами, виділеними МВФ, має покрити потреби України на економічну стабілізацію та проведення структурних реформ у найближчі 2-2,5 роки.

Раніше у Національному банку заявили, що Україні потрібні 2 транші МВФ до 2019 року для макроекономічної стабільності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити