УКРАЇНА

Рішення ЄС про надання Україні 1 млрд євро допомоги набуло чинності

9 липня, 2018 09:20
УКРАЇНА/Рішення ЄС про надання Україні 1 млрд євро допомоги набуло чинності
Зберегти
Вигляд
Рішення Європейського союзу про виділення Україні 1 мільярда євро позик макрофінансової допомоги набуло чинності сьогодні, 9 липня.

Рішення Європейського союзу про виділення Україні 1 мільярда євро позик макрофінансової допомоги набуло чинності сьогодні, 9 липня.

Про це йдеться у повідомленні, опублікованому в Офіційному журналі ЄС.

Як зазначено в документі, допомога має на меті підтримку прогресу реформ в Україні.

Документ ще повинна ратифікувати Верховна Рада України. Після чого уряд України та Єврокомісія повинні підписати меморандум про порозуміння щодо умов надання позик макрофінансової допомоги.

Допомогу буде розділено на транші. Виділення кожного з них здійснюватиметься після виконання Україною певних умов. Зокрема, ЄС вимагає від України верховенства права, прав людини, а також боротьби з корупцією, що передбачає створення Вищого антикорупційного суду.

26 червня Європарламент схвалив виділення Україні макрофінансової допомоги.

Відзначимо, що Євросоюз хоч і виділить Україні мільярд євро допомоги, Україна може їх не отримати через відмову скасувати мораторій на експорт лісу.

Це буде вже третій пакет фінансової допомоги ЄС Києву з 2014 року. Перший транш допомоги ЄС Україні на суму 1,6 мільярда євро, надійшов Україні у 2014 році. Другий транш на 1,8 мільярдів євро — у 2015 році.

У квітні міністр фінансів заявляв, що новий транш від ЄС надійде після скасування мораторію на експорт лісу.

Мораторій на експорт лісу-кругляку діє в Україні з 2015 року. Свого часу через відмову його скасування Єврокомісія відмовилася надавати Україні транш на суму 600 млн євро.

За розрахунками ЄС, новий пакет макрофінансової допомоги, разом з коштами, виділеними МВФ, має покрити потреби України на економічну стабілізацію та проведення структурних реформ у найближчі 2-2,5 роки.

Раніше у Національному банку заявили, що Україні потрібні 2 транші МВФ до 2019 року для макроекономічної стабільності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Пов`язані новини