«Професійні ЗМІ продовжують зазнавати тиску» ㅡ Держдеп США про напад на журналіста hromadske

Минув майже рік після побиття журналіста hromadske Богдана Кутєпова правоохоронцем під час прямого етеру під Кабінетом міністрів. Напад на медійника коментували українські та міжнародні журналістські організації, а нещодавно згадали й у звіті Держдепу США.

Водночас у правоохоронних структурах ця справа не рухається, розповів hromadske адвокат Владислав Юхименко.

Він зазначив, що на початку березня звільнився слідчий, який здійснював досудове розслідування, тож справу передали іншому.

На ім'я нового слідчого адвокат надіслав кілька клопотань, але вони залишились без відповіді.

«Надіслав йому декілька клопотань: про ознайомлення, про надання інформації щодо стану досудового розслідування. На жодне клопотання вони не відреагували. У зв'язку з чим я повторно звертався до них, подав скарги у суд про бездіяльність слідчого», ㅡ каже адвокат.

Він зазначив, що наразі невідомо, що відбувається з провадженням: чи воно просто «лежить», чи, можливо, є якісь перешкоди у розслідуванні. Востаннє про зрушення у справі було відомо у червні 2020 року, коли справу передали до з центрального апарату Державного бюро розслідувань до територіального управління ДБР у Києві.

Водночас про напад на журналіста hromadske зазначили в останньому звіті про порушення прав людини в Україні Державного департаменту США. У ньому вказали, що професійні працівники сфери ЗМІ продовжують зазнавати тиску з боку Служби безпеки, військових, поліції та інших чиновників під час висвітлення про делікатних питань.

Нагадаємо, зранку 29 квітня журналіста hromadske Богдана Кутєпова, який вів прямий етер під Кабінетом міністрів, побили поліціянти та зламали його техніку. Усе це через те, що він «стояв на зеленій зоні».

Журналіст разом зі співведучим Нікітою Мекензіним стрімив акцію протесту підприємців під Кабміном. Мітингарі виступали проти затверджених обмежень під час карантину. Вони вели трансляцію з пагорба в парку напроти Кабміну.

До них підійшли кілька поліцейських ТОР і сказали залишити цю територію, а згодом зламали стабілізатор. Кутєпов викликав поліцію.

У поліції пообіцяли дослідити матеріали справи та передати їх до Державного бюро розслідувань, а щодо патрульного розпочали службове розслідування. ДБР порушило кримінальну справу через напад поліцейського на журналіста hromadske.

У Нацспілці журналістів заявили, що провадження у ДБР недостатньо для того, щоб журналісти довіряли правоохоронцям у майбутньому.