Прокуратура заявила, що виявила корупційну схему з закупівлями для Міноборони

У Головній військовій прокуратурі заявили, що виявили корупційну схему, яка завдала державі збитків у 173 мільйонів гривень через порушення в закупівлях для Міністерства оборони України.

Про це повідомляє Генеральна прокуратура.

За версією слідства, працівники Міноборони у 2017 році при закупівлі засобів зв’язку іноземного виробництва у контракті не передбачили обов’язкової умови. За нею Україна мала б отримати компенсації (офсетний договір).

Загальну суму недоотриманих компенсацій оцінили у понад 173 мільйони гривень.

«Службові особи Міноборони діяли всупереч інтересам держави та ймовірно з метою одержання неправомірної вигоди одним зі спецекспортерів», — зазначили в прокуратурі.

Головна військова прокуратура вважає, що працівники міністерства порушили закон «Про державне оборонне замовлення» та Порядок укладання компенсаційних договорів.

Правоохоронці зареєстрували кримінальне провадження за ч. 2. ст. 364 зловживання владою або службовим становищем Кримінального кодексу. Передбачає від 5 до 8 років позбавлення волі із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років.

Національне антикорупційне бюро проводитиме досудове розслідування у цій справі.

Нагадаємо:

  • У лютому 2019 року програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.
  • За даними журналістів, через 3 основні фірми-прокладки Гладковський з «партнерами» заробили щонайменше 250 мільйонів гривень.
  • 4 березня після масових акцій протесту Порошенко звільнив Гладковського.
  • У липні 2019 року Гладковський знову очолив корпорацію «Богдан», президентом якої він був з моменту її створення у 2005 році й до призначення на держслужбу.
  • 18 жовтня Олегу Гладковському повідомили про підозру у зловживанні владою та декларуванні недостовірної інформації. 19 жовтня Вищий антикорупційний суд відправив під арешт на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 10 мільйонів 623 тисячі 130 гривень. 21 жовтня за Гладковського внесли заставу та відпустили з СІЗО.