Путін розпорядився почати масове щеплення від коронавірусу вакциною «Спутник V». Почнуть із лікарів та вчителів
Президент Росії Володимир Путін розпорядився вже з наступного тижня почати масову вакцинацію населення від коронавірусу російським препаратом «Спутник V».
Про це повідомляє «ТАСС».
Зазначається, що вакцинація буде безкоштовною та добровільною, а першими щеплення зроблять учителі та лікарі, оскільки входять до «груп ризику».
Так, Путін заявив, що промисловість і медична мережа в Росії вже готові до такого кроку. На території країни вже виробили приблизно 2 мільйони доз російської вакцини.
«Знаю, що вже понад 2 мільйони доз у нас вироблено. Або буде вироблено в найближчі кілька днів, досягне такого рівня виробництво першої зареєстрованої у світі вакцини проти коронавірусної інфекції "Спутник V"», ㅡ заявив президент Росії.
Що це за вакцина?
«Спутник V», або «Гам-Ковід-Вак» — препарат, розроблений Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені Гамалії.
У серпні російське видання «Фонтанка» вивчило непублічний звіт Центру Гамалії, у якому розробили «Спутник V», і з’ясувало, що в 38 дорослих здорових добровольців, які брали участь у випробуваннях препарату, зафіксували 144 побічні ефекти, частина з яких спостерігається досі.
У вересні претензії до даних другого етапу клінічних випробувань вакцини висловила міжнародна група вчених (детальніше читайте в нашому матеріалі).
Недовіру до російської вакцини висловлюють і самі росіяни: про готовність зробити щеплення «Спутник V» заявляли 40% опитаних росіян, тобто менш ніж половина.
Однак самі розробники «Спутник V» критику відкидають. Так, вони заявили, що ефективність препарату перевищує 95%, а небажаних побічних ефектів у випробовуваних виявлено не було.
Зараз препарат проходить подвійне сліпе рандомізоване плацебо-контрольоване клінічне випробування, у якому беруть участь 40 тисяч добровольців.
Водночас уже два виробники вакцин від коронавірусу (Pfizer і BioNTech та Moderna) заявили про високу ефективність своїх препаратів після проходження всіх етапів клінічних досліджень.