Раді пропонують запровадити в Україні новий вид цінних паперів
Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики рекомендував парламенту ухвалити законопроект, яким запроваджується новий вид цінних паперів в Україні — банківський сертифікат.
Зазначається, що такий цінний папір поєднуватиме в собі банківський депозит та облігацію.
Суть інструменту полягатиме у тому, що вкладник зможе придбати такий сертифікат та у визначений термін отримати назад його вартість та відсотки, нараховані за ним. Проте, на відміну від банківського депозиту, позичальники зможуть продавати такі сертифікати, таким чином достроково отримуючи суму вкладу.
Відмінність банківського сертифіката від облігації полягатиме у тому, що такі документи будуть оформлювати протягом одного дня, на відміну від 25 днів, які необхідно витратити для оформлення облігації.
«Банківський сертифікат — це перш за все результат двосторонніх домовленостей між банком та його клієнтом», — повідомив перший заступник голови комітету Рази з питань фінансової політики Михайло Довбенко.
Напередодні у ПриватБанку планують запустити сервіс, що дозволить громадянам купувати державні боргові облігації через інтернет-додаток.
Раніше про продаж державних облігацій внутрішньої державної позики через ПриватБанк повідомляли у Міністерстві фінансів.
Облігації внутрішньої державної позики — це цінні папери, які випускає український уряд для покриття дефіциту державного бюджету. Ставка за цими цінними паперами залежить від облікової ставки Нацбанку. При цьому, громадяни раніше не мали можливості вільно купувати ОВДП через те, що придбати їх можна лише на біржі, за наявності дозволу на проведення торгівлі.
Як зазначається, саме масове погашення ОВДП іноземними інвесторами напередодні стало основною причиною обвалу курсу гривні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара