Державний ПриватБанк повідомив, що завершує роботу над розробкою можливості здійснювати продаж облігацій внутрішньої державної позики населенню за допомогою програми Приват24.

Державний ПриватБанк повідомив, що завершує роботу над розробкою можливості здійснювати продаж облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) населенню за допомогою програми Приват24.

Про це повідомляє прес-служба банку.

Там зазначають, що планують запустити продаж ОВДП вже до кінця 2018 року. Для цього там проводять переговори з Міністерством фінансів та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

«Крім того, спільно з НБУ ПриватБанк розробляє онлайн-інтеграцію з депозитарієм цінних паперів для простоти та зручності оформлення угод у дистанційних каналах», — йдеться у повідомленні.

У банку повідомляють, що в рамках експерименту продали через віп-відділення державних облігацій на півмільярда гривень.

Раніше про продаж державних облігацій внутрішньої державної позики через ПриватБанк повідомляли у Міністерстві фінансів.

Облігації внутрішньої державної позики  це цінні папери, які випускає український уряд для покриття дефіциту державного бюджету. Ставка за цими цінними паперами залежить від облікової ставки Нацбанку. При цьому, громадяни раніше не мали можливості вільно купувати ОВДП через те, що придбати їх можна лише на біржі, за наявності дозволу на проведення торгівлі.

Як зазначається, саме масове погашення ОВДП іноземними інвесторами напередодні стало основною причиною обвалу курсу гривні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Також в НБУ повідомили про те, що з початку року в Україну надійшло близько 1,2 мільярдів доларів прямих іноземних інвестицій, хоча при цьому станом на кінець червня, профіцит платіжного балансу скоротився у понад 11 разів.

Раніше Національний банк України провів дослідження прямих іноземних інвестицій, що надійшли в Україну протягом 2010-2017 років та виявив, що 22% цих надходжень — це повернуті з офшорних рахунків кошти, які виводили громадяни України.

26 липня стало відомо, що на засіданні Ради фінансової стабільності, до складу якої входить Нацбанк, Мінфін та регулятори фінансового ринку, зазначили, що найбільшою загрозою фінансовій безпеці є відсутність траншу МВФ.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile