Релігійні організації просили скасувати постанову Ради про томос, але їм не вдалося. Верховний суд закрив провадження
Постанова, якою Верховна Рада підтримала звернення президента Петра Порошенка про надання томосу Україні, лишиться чинною. Верховний суд закрив провадження, у якому релігійні організації просили її скасувати.
Верховний суд розглянув справу і дійшов висновку, що вона не має ознак справи адміністративної юрисдикції.
Поки що оголосили лише резолютивну частину, повний текст очікують упродовж 5 днів.
Ідеться про постанову від 19 квітня 2018 року, якою Рада підтримала звернення президента Петра Порошенка про створення Української помісної автокефальної церкви. Звернення Порошенка було адресоване Вселенському патріарху Варфоломію..
На голосуванні її підтримали 268 депутатів.
Нагадаємо:
- 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.
- 5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України. 6 січня Варфоломій передав Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.
- 7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.