Режисер з Вірменії звинуватив Зеленського у «підтримці» війни. Президент назвав це «російськими фейками»
Президент України Володимир Зеленський емоційно відповів російському кінорежисеру вірменського походження Саріку Андреасяну, який звинуватив Зеленського у смерті вірменських дітей під час війни за Нагірний Карабах. Зеленський наголосив, що Україна виступає проти будь—яких кривавих конфліктів.
Що сталося?
Вчора, 2 листопада, Сарік Андреасян звернувся в Instagram до українського президента. Він зазначив, що знайомий з Зеленським вже багато років, був радий бути друзями «якийсь проміжок життя» та знімати його у своєму фільмі.
Водночас він звинуватив Зеленського у тому, що Київ нібито продає Азербайджану фосфорні бомби під час війни в Нагірному Карабасі.
«Вчора я дивився на обпалені тіла вірменських дітей від фосфорної бомби і як з'ясувалося — це ти їх продав нашим сусідам, щоб закріпити свою дружбу з ними… У мене багато друзів українців від Каліфорнії до Москви, але я і мій народ не можуть пишатися дружбою з тим, у кого руки в крові», — написав режисер додавши, що «Крим наш».
Що відповів Зеленський?
У своїй заяві у Telegram гарант назвав повідомлення про підтримку війни «російською пропагандою». Він наголошує, що Україна ніколи й нікуди не постачала жодних фосфорних бомб. Також Зеленський обурився тим, що звинувачення у причетності до війни в Карабасі він почув від близької людини.
«Чесно кажучи, мені особисто дуже шкода, що ти, людина, якій я відкрив двері свого дому і яка чудово знає мій внутрішній світ і мої цінності, так легко повівся на чужу пропаганду. Можна ж було запитати в мене особисто? Чи ні?» — написав він.
Зеленський наголосив, що Україна виступає проти будь-яких кривавих конфліктів та порадив вірменам «частіше мити руки після контактів з відомою пропагандою».
Окрім цього, він закликав діячів культури не поширювати фейки та нагадав, що в Україні живе «велика вірменська громада, яка є органічною частиною українського суспільства».
«І все ж таки в мене є до тебе, Сарік, одне питання... Де ж був ти, коли війна прийшла до України й коли гинули наші діти? Коли гинули громадяни України вірменського походження, а їх не один і не два, а десятки! Що особисто ти сказав тоді проти агресії? Нічого? Розумію. Тому що це була не твоя війна! А сьогодні страшно стало, тому що цей жах прийшов і до твоєї домівки», — додав президент.
Що відбувається в Карабасі?
З 27 вересня на кордоні країн, у регіоні Нагірного Карабаху, відновилися бойові дії. Сторони звинувачували одна одну у провокації конфлікту. В Азербайджані, Вірменії та невизнаній Нагірно-Карабаській республіці оголосили воєнний стан та мобілізацію. Країни повідомляють про десятки загиблих і поранених військових та цивільних.
9 жовтня очільники Міністерств закордонних справ Азербайджану та Вірменії домовилися у Москві про перемир'я. На зустрічі, яка тривала понад 10 годин, вони вирішили, що з 12:00 (11:00 за Києвом) 10 жовтня припинять вогонь для того, щоб провести обмін полоненими, тілами загиблих за посередництва «Червоного Хреста».
Фактично припинення вогню у Карабаху не було. Сторони звинуватили одна одну у його порушенні та, як свідчать заяви лідерів країн, бойові дії не припиняються.
За посередництва США Азербайджан та Вірменія домовилися про нове перемир'я з 26 жовтня, але майже відразу звинуватили одна одну в його порушенні.
У 1988 році між вірменами та азербайджанцями спалахнув збройний конфлікт за контроль суперечними територіями, переважно над Нагірним Карабахом. Регіон, у якому проживало багато вірменів, за радянських часів був у складі Азербайджанської РСР.
Наприкінці 1980-х провірменські сили за підтримки Єревана взяли Нагірний Карабах під свій контроль. Відтоді триває збройний конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за ці території. Ситуація на кордоні країн востаннє загострювалася у липні цього року.