РФ відмовилась від участі у слуханнях міжнародного трибуналу щодо українських військовополонених моряків
Росія відмовилась брати участь в слуханнях Міжнародного трибуналу з морського права щодо тимчасових заходів у справі про імунітет українських військових кораблів та членів їхніх екіпажів, яких РФ захопила біля Керченської протоки.
Про це повідомила заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль на своїй сторінці у Facebook.
«Послідовна відмова Росії брати участь у слуханнях не зменшує легітимності справи щодо звільнення наших моряків і слухання відбудуться як заплановано — 10 травня 2019 року в Гамбурзі», — написала Зеркаль.
Вона також додала, що аргументи сторін — письмові документи і розшифровка виступів — будуть доступними вже під час слухань, а рішення Трибуналу буде ухвалене до кінця травня.
«І навіть якщо Росія у своїй послідовності буде для своїх споживачів інформації подавати рішення про звільнення українських моряків як велику послугу новообраному президенту України, весь цивілізований світ буде свідомий того, що насправді це ні яка не послуга, а виконання рішення Трибуналу. Ми не просимо послугу, ми вимагаємо негайного звільнення наших моряків як це передбачає Конвенція ООН з морського права», — наголосила Зеркаль.
МЗС України хоче через міжнародний трибунал зобов'язати Росію звільнити усіх 24 українських моряків. Водночас Росія стверджує, що скарга України «не має сенсу».
17 квітня Лефортівський суд Москви продовжив арешт усім 24-ом українським військовополоненим морякам на 3 місяці. Раніше термін досудового слідства продовжили до серпня.
Нагадаємо, зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблібіля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.
Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада їх вивезли до СІЗО Москви.