Міністерство закордонних справ України звернулося до Міжнародного трибуналу з морського права стосовно звільнення українських військовополонених моряків, яких утримують в Росії.

Про це повідомила заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

«Сьогоднішнє звернення України до Міжнародного Трибуналу з морського права з проханням вжити тимчасових заходів і зобов’язати Росію звільнити українських моряків і кораблі є лише видимою частиною дипломатичної та правової роботи Міністерства закордонних справ, яка тривала від моменту захоплення наших моряків», — пояснила Зеркаль.

За її словами, невідкладність такого звернення спричинена наміром російської влади продовжити арешт українських моряків.

«Для нас використання міжнародного права не є елементом публічної дипломатії та політичного піару, а важливим інструментом щоденної роботи із захисту національних інтересів і відновлення справедливості», — додала вона.

Зеркаль підкреслила, що подання позову — це привід розповісти про весь обсяг правової роботи дипломатії.

17 квітня Лефортівський суд Москви розгляне клопотання слідчих ФСБ Росії про продовження терміну тримання українських моряків на три місяці. Моряків судитимуть шістьма групами по чотири чоловіки. Раніше термін досудового слідства у справі було продовжено до серпня 2019.

Нагадаємо, зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада їх вивезли до СІЗО Москви.

Поділитись: