Росія додатково відправила в Крим до 25 тисяч військових, а це найбільше з 2014 року — місія США в ОБСЄ
Представниця місії США в ОБСЄ Кортні Австріан повідомила, що Росія перекинула додатково в анексований Крим 15—25 тисяч своїх військовослужбовців.
Про це вона заявила під час спеціального засідання Форуму зі співробітництва в галузі безпеки та Постійної ради у Відні, пишуть «Крим.Реалії».
У своєму виступі представниця США зазначила, що згідно з інформацією, отриманою з доступних джерел, зараз у Росії на кордоні з Україною розміщено більше військ, ніж будь-коли з 2014 року.
Серед останніх відправлених військових — піхота, танкові батальйони, вертольоти, засоби протиповітряної оборони. Загалом, за їхніми оцінками, чисельність військовослужбовців Росії у Криму становить 31,5 тисячі людей.
«Також [на кордоні з Україною] розгорнуті сучасні системи протиповітряної оборони, такі як С-400, винищувачі та крилаті ракети берегової оборони», — додала Кортні Австріан.
За інформацією місії США в ОБСЄ, вздовж міжнародно визнаного кордону з Україною з 2015 року Росія значно збільшила чисельність своїх військ, «розмістивши десятки тисяч військовослужбовців, повторно активувавши підрозділи, оновивши бази та розмістивши більш потужну наземну, повітряну і протиповітряну оборону».
Загострення біля кордонів
Останніми тижнями про підвищення військової активності з боку Росії заявили чимало українських та західних посадовців. Так, про це говорив Головнокомандувач Збройних сил Руслан Хомчак, Головне управління розвідки Міністерства оборони та президент Володимир Зеленський.
Розвідка, зокрема, повідомила, що Росія готується до дій, які мають спровокувати військову відповідь України на лінії зіткнення сторін на Донбасі. Не виключають там і спроби просування російських окупаційних військ углиб території України. У Росії заявляють, що війська перекидають через нібито загрозу НАТО.
На тлі підвищення військової активності Росії Україна провела кілька консультацій із державами-партнерами (зокрема, президент США Джо Байден зателефонував Зеленському), а посли країн НАТО провели термінове засідання.
НАТО, міністри закордонних справ «Великої сімки» вимагають Росію припинити дії біля кордонів з Україною. Західні партнери також заявляють про підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.
Натомість Зеленський вважає, що, зокрема Джо Байден «має зробити більше» для підтримки: надати зброю, гроші та сприяти вступу України до НАТО. А голова Офісу президента Андрій Єрмак просить розмістити в Україні американські зенітно-ракетні комплекси Patriot.