Росія пригрозила «найсерйознішими наслідками», якщо США ігноруватимуть її вимоги

У Міністерстві закордонних справ Росії пригрозили «найсерйознішими наслідками», якщо вимоги РФ про нерозширення НАТО будуть ігнорувати. Щоб уникнути цього, пропонують погодитися на «гарантії безпеки».

Про це йдеться у повідомленні МЗС Росії.

Після зустрічі міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова з держсекретарем США Ентоні Блінкеном у РФ заявили, що чітко донесли останньому наслідки у разі подальшого ігнорування «занепокоєнь Російської Федерації».

«Цього можна уникнути, якщо Вашингтон позитивно відреагує на наші проєкти угод щодо гарантій безпеки, письмову постатейну реакцію американської сторони на які ми очікуємо отримати наступного тижня», ㅡ йдеться у повідомленні.

Окрім того, у РФ вкотре згадали про «внутрішньоукраїнський конфлікт» і заявили, що Київ має налагодити прямий діалог з окупаційною владою «Л/ДНР».

Нагадаємо, 21 січня в Женеві відбулася зустріч Блінкена та Лаврова на тлі нарощування російських військ біля кордонів України.

І Блінкен, і Лавров сказали, що продовжать переговори після того, як Сполучені Штати передадуть письмові відповіді на вимоги Росії. Також Блінкен не виключив, що між Байденом і Путіним відбудеться нова розмова.

За його словами, США занепокоєні поведінкою Росії. Він запевнив, що попередив Лаврова про «масштабні наслідки» у разі вторгнення РФ в Україну.

Що передувало візиту Блінкена?

У грудні Москва запропонувала «гарантії безпеки», які передбачають невступ України до НАТО. У Росії пригрозили, що застосують «військово-технічну альтернативу», якщо їхні пропозиції Захід не сприйматиме серйозно.

Упродовж минулого тижня — 10 та 12 січня — у Європі відбулися переговори з Росією. Спершу на рівні делегацій відбулися перемовини між США та Росією. Вони тривали понад 7 годин, але дипломатичного прориву не сталося.

Потім тривали переговори між НАТО та Росією. Альянс підтвердив важливість діалогу, але запевнив, що йти на компроміс із вимогами Росії не буде. У Кремлі обидві зустрічі назвали безрезультатними.

А вже за два дні після зустрічі НАТО — Росія сталася кібератака на сайти державних установ України. В СБУ виявили окремі ознаки причетності до інциденту хакерських груп, пов’язаних зі спецслужбами РФ. Також експерти з кібербезпеки припускають, що кібератака може бути пов'язана з нещодавніми переговорами, які не принесли РФ бажаного результату.

За даними New York Times, біля кордонів України залишаються приблизно 100 тисяч російських військових. Зокрема, Росія стягує військову авіацію. А на лютий у Білорусі заплановані військові навчання з Росією, солдати вже починають прибувати до країни.

За даними розвідки, Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Американські розвідники, відповідно до сценарію, яким поділився Bloomberg, вважають, що наступ на Україну може відбутися з трьох напрямків: з окупованого Криму, Білорусі та російського кордону.